خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ اعمال فشار رئیس زندان اوین به عبدالرضا قنبری برای عزل وکیل مدافع

هرانا؛ اعمال فشار رئیس زندان اوین به عبدالرضا قنبری برای عزل وکیل مدافع

خبرگزاری هرانا – ریاست زندان اوین به خواست وزارت اطلاعات، عبدالرضا قنبری زندانی سیاسی و معلم محکوم به اعدام این زندان را برای عزل وکیل خود تحت فشار گذاشته است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عبدالرضا قنبری معلم محکوم به اعدام در زندان اوین بتازگی به خواست سربازجوی وزارت اطلاعات “علوی” از سوی ریاست این زندان برای عزل وکیل مدافع خود “علیزاده طباطبایی” تحت فشار قرار گرفته است.

پیش‌تر نیز دادستانی تهران با وکالت آقای “علیزاده طباطبایی” در پرونده این معلم در بند مخالفت کرده بود، دادستانی تهران علت مخالفت با این امر را هیچ‌گاه اعلام نکرد.

همچنین خانواده این معلم محکوم به مرگ می‌گویند عبدالرضا قنبری در مراحل دادرسی از حق اختیار وکیل محروم بوده است.

یکی از بستگان عبدالرضا قنبری که خواست نامش فاش نشود به گزارشگر هرانا گفت: “این اقدام که ظاهرا بدلیل پنهان ماندن زوایای مختلف پرونده وی انجام شده با مخالفت این زندانی محکوم به مرگ روبرو شده است.”

عبدالرضا قنبری آموزگار ادبیات فارسی یکی از مدارس پاکدشت، استاد دانشگاه و از بازداشت شدگان وقایع ۶ دی (عاشورای ۸۸) است که به اتهام محاربه از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی به اعدام محکوم شد و این حکم عینا از سوی دیوان عالی کشور تائید شد.

گفتنی است، اسفند ماه سال گذشته تقاضای عفو و بخشودگی این معلم از سوی دستگاه قضایی رد شده است، حکم این معلم هم اکنون در دایره اجرای احکام زندان اوین قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید