خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۱, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۱۲/۰۷ ساعت ۱۶:۱۳:۰۰

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ بازداشت ۴۵ تن از هواداران باشگاه تراکتور سازی در تبریز

هرانا؛ بازداشت ۴۵ تن از هواداران باشگاه تراکتور سازی در تبریز

خبرگزاری هرانا – ماموران امنیتی تبریز با یورش به کافه “یانار” بیش از ۴۵ تن از هوادران باشگاه تراکتور سازی تبریز را دستگیر کردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هجوم ماموران اطلاعاتی حوالی ساعت ۲۰:۳۰ شب گذشته به وقوع پیوسته است. ماموران با ایجاد رعب و وحشت در این مکان عمومی که در منطقه شاه گلی شهر تبریز قرار دارد، عده زیادی از هواداران باشگاه تراکتور سازی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل نموده‌اند.

بنا به اخبار دریافتی از تبریز اکثر بازداشت شده گان صبح امروز آزاد شده‌اند و ۵ تن از فعالین سیاسی و مدنی به نامهای سالار طوری، علی شیرناک، محمدامیری، محمد خطیبی، عادل خندانی به بازداشتگاه انفرادی اداره اطلاعات تبریز منتقل شده‌اند.

شنیده‌ها حاکی است مامورین پس از حمله به قهوه خانه یانار و بازداشت حاضرین در آنجا به قهوه خانهٔ سنتی “گونش” نیز مراجعه نموده و جمعی از حاضرین را بازداشت نموده‌اند. هنوز از جزئیات حمله به قهوه خانهٔ سنتی گونش اطلاعات جدیدی به دست نیامده است.

لازم به ذکر است برخی از فعالین سیاسی و مدنی در شهرهای آذربایجان در حاشیه بازی‌های تیم تراکتور سازی تبریز مطالبات قومی از جمله حق تحصیل به زبان مادری را مطرح می‌کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید