خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  بی خبری از وضعیت وکلای زندانی دراویش گنابادی

بی خبری از وضعیت وکلای زندانی دراویش گنابادی

خبرگزاری هرانا – خانواده‌های تعدادی از وکلای دراویش زندانی گنابادی که نزدیک به ۱۸ ماه است در بازداشت هستند، می‌گویند ۲۵ روز است از آنها خبر ندارند و پیگیری‌های آنها نتیجه‌ای نداشته است.

به گزارش وبسایت مجذوبان نور، وبسایت خبری دراویش گنابادی وکلای زندانی دراویش از ۲۵ روز پیش از بند ۳۵۰ به بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده‌اند. انتقال آنها به بند امنیتی به‌دلیل خودداری‌شان از شرکت در دادگاه صورت گرفته است.

مریم شیرینی، همسر امیر اسلامی از وکلای زندانی دراویش گنابادی، پنجشنبه، ۱۹ بهمن ماه، در گفت‌وگو با رادیو فردا می‌گوید:

«هیچکس در این‌باره به خانواده‌ها پاسخی نمی‌دهد. حدود ۲۵ روز است که از وضعیت ایشان خبر نداریم و ایشان را به بند انفرادی ۲۰۹ اوین منتقل کرده اند.

دیروز و امروز هم برای پیگیری رفتیم ولی جوابی به ما داده نشد. حتی چند جای دیگر هم رفتیم ولی باز هم به ما جوابی ندادند.

خانم شیرینی چرا به وکلای دراویش گنابادی ملاقات نمی دهند.

می خواستند برایشان دادگاه برگزار کنند ولی دادگاهشان غیر قانونی بود. وکلاشان نمی توانستند در این دادگاه ها شرکت کنند و اجازه نداده بودند که وکلا قبل از تشکیل دادگاه با آنها ملاقات کنند و موکلینشان را ببینند.

چون خودشان هم وکیل و حقوقدان هستند از رفتن به دادگاه با آن شرایط امتناع کرده اند و به همین دلیل هم به وسیله نیروهای امنیتی به بند ۲۰۹ انتقال داده شده اند.»

وقتی شما و سایر خانواده های دراویش زندانی به این وضعیت اعتراض می کنید، چه پاسخی از طرف مقامات به شما داده می شود؟

دادسرای انقلاب که می رویم قاضی آن شعبه می گوید به من ربطی ندارد. هر جا که می رویم ما را به قاضی صلواتی ارجاع می دهند و ما وقتی پیش قاضی صلواتی می رویم اصلا ما را قبول نمی کند.

دیروز هم وکیلمان وقت گرفت و توانست برود بالا و باز هم وکیلمان را نپذیرفتند. من هم که اعتراض کردم توسط نیروهای امنیتی با لحن توهین آمیزی از دادگاه بیرون کردند.

خانم شیرینی شما و خانواده های وکلای دراویش گنابادی، به آیت الله خامنه ای نامه نوشته اید. در این نامه به چه مواردی اشاره کرده اید؟

اعتراض اصلی ما این است که می گوییم از سال ۸۴ تا به حال حسینیه های دراویش را تخریب کرده اند و کسی به ما جوابگو نبوده و هر جایی هم یک درویشی را بازداشت کرده اند این حقوقدانان روی پرونده شان کار کرده اند و هیچ اقدام غیر قانونی نکرده اند چون خودشان حقوقدان هستند و به قانون واردند نمی توانند کار غیر قانونی انجام بدهند.

اما الان خودشان ۱۳ ماه است که به طور غیر قانونی بازداشت شده اند و  و ما از آقای خامنه ای خواهش کردیم که به این موضوع توجه داشته باشند که اینها واقعا بی گناه هستند و اقدامی بر علیه امنیت ملی انجام نداده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید