خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۱۱/۱۶ ساعت ۱۴:۳۲:۵۳

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ بلاتکلیفی هفت شهروند بهایی ساکن گرگان در زندان رجایی شهر

هرانا؛ بلاتکلیفی هفت شهروند بهایی ساکن گرگان در زندان رجایی شهر

خبرگزاری هرانا – با گذشت بیش از دو ماه از بازداشت و انتقال هفت شهروند بهایی استان گلستان، بازداشت شدگان همچنان در بازداشت موقت و در بلاتکلیفی بسر می‌برند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مراجعات مکرر خانواده این هفت نفر به دادستانی تهران و دادگاه انقلاب و درخواست آزادی ایشان به قید وثیقه نتیجه ای در بر نداشته است.

مسئولین دادستانی پرونده را به دادگستری و دادگاه انقلاب و مسئولین دادگستری به دادستانی ارجاع می‌دهند. گذشته از این وکلای این هفت نفر هم قادر به ملاقات موکلین خود نیستند.

پس از اتمام مراحل بازجویی و بازپرسی این هفت نفراز زندان اوین به زندان رجائی شهر منتقل شده‌اند درحالیکه هیچ دادگاهی برای انان تشکیل نشده و حکمی صادر نشده است.

خانواده این هفت زندانی به ناچار برای پیگیری‌های مربوطه و همچنین ملاقات با عزیزان خود دائما بین شهرهای محل سکونت خود و تهران و کرج در رفت و آمد هستند.

آقای کوروش زیاری یکی از این هفت نفر بازداشت شدگان استان گلستان از ناحیه پا دچار مصدومیت می‌باشد و تا یک هفته قبل از دستگیری قادر به راه رفتن نبود. با وجود پیگیری‌های مکرر خانواده ایشان هنوز هیچ اقدامی از جانب زندان و مسئولین مربوطه جهت معالجه و یا مرخصی ایشان صورت نگرفته است و دائما خانواده ایشان به مراجع مختلف ارجاع داده می‌شوند.

فره‌مند سنایی، فرهاد فهندژ، کمال کاشانی، پیام مرکزی، سیامک صدری و فواد فهندژ از جمله بازداشت شدگان هستند که هم اکنون در سالن ۱۲ – بند ۴ زندان رجایی شهر بسر می‌برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید