خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  بیش از ۵ هزار کارگر کارخانه گیتی پسند هنوز حقوق معوقهٔ خود را دریافت نکرده‌اند

بیش از ۵ هزار کارگر کارخانه گیتی پسند هنوز حقوق معوقهٔ خود را دریافت نکرده‌اند

خبرگزاری هرانا – رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران استان اصفهان از تعویق در پرداخت حقوق کارگران “گروه صنعتی گیتی پسند” به دلیل کمبود نقدینگی خبر داد.

بنا به گزارش ایلنا، علی یزدانی در این باره گفت: در حال حاضر گروه صنعتی گیتی پسند کج دار و مریز به فعالیت خود ادامه می‌دهد و کماکان کار می‌کند اما کمبود نقدینگی و حقوق معوقهٔ کارگران این مجموعه، این واحد بزرگ صنعتی را دچار مشکل کرده است.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد بحران کمبود نقدینگی در کارخانه گیتی پسند اصفهان که از ابتدای سال آغاز شد، اکنون گسترده‌تر شده است. حقوق معوقه و کاهش شیفت‌های کاری، زندگی بیش از ۵ هزار کارگر این کارخانه را با مشکلات جدی رو به رو کرده است.

این فعال کارگری با اشاره به مشکلات عدیدهٔ کارخانجات مرتبط با صنایع فلزی در استان اصفهان افزود: کارخانجاتی که با صنایع فلزی در ارتباط هستند دچار مشکلات عدیده‌ای شده‌اند. گران شدن هزینهٔ تولید و عدم در آمد کافی از فروش محصولات چنین وضعی را برای آنان به وجود آورده است.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران استان اصفهان در پایان اظهار داشت: کارخانه‌های استان در شرایط فعلی اقتصادی هیچ گونه ثبات کاری ندارند و این موضوع، دامن کارگران این کارخانه‌ها را گرفته است. یک روز تعدادی از کارگران را اخراج می‌کنند و فردا به آن‌ها می‌گویند که دوباره به سر کار برگردید. این روند علاوه بر کاهش بهره وری این کارخانه‌ها، شرایط نامناسبی را برای کارگران به وجود آورده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید