خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۰, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۰۲ ساعت ۱۹:۴۲:۲۶

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت وخیم جسمانی مهدی سادات شریف در زندان

وضعیت وخیم جسمانی مهدی سادات شریف در زندان

خبرگزاری هرانا – وضعیت جسمانی مهدی سادات شریف که قریب به یک ماه است که در اعتراض به کارشکنی دادستان تهران برای ابلاغ حکم تجدید نظر، در اعتصاب غذا به سر می برد، وخیم است.

به گزارش ندای سبز آزادی، حکم شش سال حبس مهدی سادات شریف در دادگاه تجدید نظر تقلیل یافته و او باید هم اکنون آزاد شود اما دولت آبادی دادستان تهران و قاضی صلواتی که او را در دادگاه بدوی محاکمه کرده بود، به شکل غیر قانونی مانع از ابلاغ حکم تازه شده اند زیرا در صورت اعلام بی گناهی او، گفته های قبلی مسوولان قضایی درباره منافق بودن دستگیر شدگان زیر سوال می رود.

شب گذشته این زندانی سیاسی سه بار به بهداری زندان منتقل شده و شرایط بسیار وخیمی دارد.

روز پنج شنبه گذشته نیز دختر نوجوانش با او ملاقات داشته و طی این ملاقات کوتاه، سه بار حال آقای سادات شریف به هم خورده است.

مسئولان زندان پیش از این با مرخصی این زندانی سیاسی که در اعتصاب غذا نیز به سر می برد مخالفت کردند و اجازه حضور وی در مراسم تدفین پدرش را ندادند.

این زندانی سیاسی در خرداد ماه به اتهام هواداری از یک سازمان سیاسی مخالف نظام از سوی دادگاه انقلاب به شش سال حبس تعزیری محکوم شد و در همان زمان نیز در اعتراض به این حکم دست به اعتصاب غذای چند روزه زد. حکم وی در دادگاه تجدید نظر به یک سال ونیم تقلیل پیدا کرد و با احتساب مدت زمانی که وی در زندان گذرانده است می بایست آزاد شود ولی این حکم تا کنون ابلاغ نشده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید