خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت نامساعد هوشنگ فنائیان، در زندان شهر ساری

وضعیت نامساعد هوشنگ فنائیان، در زندان شهر ساری

خبرگزاری هرانا – هوشنگ فنائیان، زندانی بهایی که زندان شهر ساری در حال گذراندن دوران محکومیت است، در شرایط نامساعدی به سر می برد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، وی از لحاظ جسمی دچار مشکل سنگ کلیه بوده و با وجود شرایط وخیم جسمی، به بیمارستان منتقل نشد و تنها پس از دفع سنگ و بدون اطلاع خانواده این زندانی، وی برای مدت کوتاهی به بیمارستان منتقل شد. در عین حال با توجه به وضعیت جسمی ایشان، به بهانه های مختلف از دادن مرخصی به وی جلوگیری می شود.

در عین حال این زندانی عقیدتی از لحاظ شرایط بهداشتی، گرمایی و غذایی نیز در شرایط نامطلوبی به سر می برد و مسئولین زندانی برای بهبود این وضعیت تا کنون اقدامی انجام نداده اند. در عین حال وی به سبب ارتباط با سایر زندانیان نیز از سوی مسئولین زندان ساری تحت فشار بوده و به سبب این ارتباط ها تحت فشار قرار گرفته است.

این شهروند بهایی ساکن آمل پیش تر در دادگاه بدوی به ۴ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۴ سال حبس تعزیری تقلیل یافت. اتهامات وی «عضویت در جامعه بهایی و شرکت در مناسبت‌های مذهبی»، «تبلیغ علیه نظام» (از طریق عضویت در فیس بوک) و نیز «توهین به رهبری» عنوان شده بود.

هوشنگ فناییان در روز ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۹ بازداشت شد و مدت ۲۸ روز را در سلول انفرادی زندان کچویی شهر ساری در بازداشت به سر برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید