خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۱۰/۰۴ ساعت ۲:۱۸:۵۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت آریا آرام‌نژاد به سه ماه حبس تعزیری دیگر

محکومیت آریا آرام‌نژاد به سه ماه حبس تعزیری دیگر

خبرگزاری هرانا – آریا آرام‌نژاد که سابقه زندانی شدن به خاطر انتشار آهنگ‌های حماسی در پرونده خود دارد بار دیگر به سه ماه حبس تغزیری محکوم شد.

سال گذشته وقتی آریا آرام‌نژاد هنرمند جوان کشورمان از زندان آزاد شد، با گذشت یک هفته از آزادی بار دیگر به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

بنا به گزارش تارنمای کلمه، سال گذشته این هنرمند جوان در یک اقدام بی‌سابقه بار دیگر به جرم ارائه آثار هنری و با استناد به ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

هر چند او به حکم خود اعتراض کرد، اما روز گذشته قاضی میری این حکم را به سه ماه تقلیل داد و در متن حکم این هنرمند آمده است، اقدام تبلیغی علیه گروه “مخالف” نظام، گویی تعجیل در تایپ این حکم موجب شده که چنین اشتباهی در متن حکم بوجود آید.

سال گذشته در زمان برگزاری دادگاه اول آرام‌نژاد بار‌ها به او توصیه شده بود که از گرفتن وکیل خودداری کند اما در حالی که این هنرمند جوان بعد از گذراندن دوره محکومیت خود آزاد شده است بار دیگر در نبود وکیل مدافع به جرم ارائه آثار هنری به زندان محکوم شد.

پیش از این بار‌ها مسئولان قضایی شهرستان با ابراز تاسف از وضعیت بوجود آمده گفته بودند که جای هنرمند زندان نیست و اینک بار دیگر برای آریا آرام‌نژاد حکم زندان تعزیری صادر شده است.

آهنگهای “صد سال دیگه”، “دلتنگی”، “برای لمس آزادی” و “ترانه تلخ” از جمله موارد اتهامی جدید این هنرمند جوان بود. همچنین دیدار با سید محمد خاتمی و مادر سهراب اعرابی هم از موارد اتهامی آریا آرام‌نژاد بود که منجر به نه ماه حبس تعزیری برای این جوان هنرمند شده بود.

آریا آرام‌نژاد، هنرمند جوان و آهنگ‌ساز نام‌ آشنای است که پس از حوادث دی ماه ۱۳۸۸ (عاشورا) ترانه‌ای با عنوان “علی برخیز” منتشر کرد.

او چندی بعد، در پی استقبال قابل توجه از این اثرش در فضای مجازی، در ۲۶ بهمن ماه ۱۳۸۸ توسط اداره اطلاعات بابل به اتهام اقدام علیه امنیت ملی دستگیر شد. او پس از گذراندن ۳۵ روز انفرادی و زندان که تمام این مدت را در بند انفرادی زندانهای متیکلا شهرستان بابل و بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان ساری سپری کرده بود، به قید وثیقه آزاد و سپس در دادگاه انقلاب شهرستان بابل به نه ماه حبس تعزیری محکوم شد.

آبان ماه سال گذشته نیز وی بار دیگر بازداشت و به زندان بابل منتقل شد که بعد از تعطیلات نوروزی در حالی که قرار بود بار دیگر عازم زندان شود، حکم آزادیش صادر شد.

اینک قرار است که آریا بار دیگر برای اجرای سه ماه حبس به زندان بابل برود، جایی که سال پیش خاطرات خوشی برای او به همراه نداشت.

سال گذشته، پنج مامور اداره اطلاعات استان مازندران با ورود به منزل این هنرمند جوان در بابل، او را بازداشت کردند.

این در حالی است که او در همین روز برای برای پیگیری پرونده خود در مرحله تجدیدنظر، به شهر ساری و دادگاه استان مازندران مراجعه کرده و در زمان هجوم ماموران، تازه از ساری برگشته بود.

دستگیری این هنرمند با ضرب و شتم همراه بوده و ماموران در داخل منزل به آقای آرام‌نژاد دستبند زده بودند.

آن‌ها همچنین ضمن تفتیش منزل، بخشی از دست نوشته‌های آریا و مدارک کاری و همچنین کامپیو‌تر شخصی او را نیز توقیف کرده و با خود برده‌ بودند.

آریا آرام‌نژاد پس از دوماه از بند انفرادی بازداشتگاه شهید کچوئی اداره اطلاعات ساری به بند انفرادی زندان متی کلای شهرستان بابل منتقل شده بود.

این هنرمند جوان روز گذشته با انتشار حکم دادگاه در صفحه شخصی فیس بوک خود نوشته است که در پرونده قبلی‌ام نیز یک از موارد اتهامی انتشار شعر بسیار توهین آمیز خطاب به معاویه بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید