خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱ دی ۱۳۹۱, 23rd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۱۰/۰۱ ساعت ۲۳:۰۵:۳۶

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ گزارشی از وضعیت افشین بایمانی زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج

هرانا؛ گزارشی از وضعیت افشین بایمانی زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – گزارشی از پرونده افشین بایمانی زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج، که بیش از ۱۲ سال است در زندان بسر می‌برد و به حبس ابد محکوم شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، افشین بایمانی در ۱۵ شهریور ۱۳۷۹ به جرم کمک به فرار برادر خود “مهدی بایمانی” بازداشت و به اعدام محکوم می‌شود.

برادر افشین بایمانی که در هنگام بازداشت کشته می‌شود به همراه فردی بنام آرش صامتی‌پور از کشور عراق به ایران وارد شده بودند و افشین متهم است که قصد فراری دادن ایشان به خارج از خاک ایران را داشته است.

هنگام بازداشت همسر افشین بایمانی نیز به همراه دختر ۹ ماهه و پسر ۳ ساله‌اش مدتی را در بند امنیتی ۲۰۹ اوین سپری می‌کنند تا اینگونه وی را جهت اعتراف گیری تحت فشار قرار دهند.

افشین بایمانی در دادگاه بدوی و تجدید نظر به اتهام ارتباط با سازمان مجاهدین و اقدام علیه امنیت ملی به اعدام محکوم می‌شود و حکم وی پس از گذشت ۶ سال به حبس ابد تقلیل می‌ابد.

وی در سال ۸۴ و ۸۵ اجازه میابد که ۳ بار به مرخصی برود ولی اکنون بیش از ۶ سال است که از حق مرخصی محروم می‌باشد.

گفتنی است، خانواده افشین بایمانی در اصفهان و ماهشهر سکونت دارند و به دلیل دوری راه وی عملا از امکان ملاقات با بستگان خود محروم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید