خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۱, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۷/۲۹ ساعت ۱۵:۱۱:۲۲

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ تجمع اعتراضی خانواده های داغدار دانش آموزان کشته شده بروجنی و فضای امنیتی شهر / تصویر

هرانا؛ تجمع اعتراضی خانواده های داغدار دانش آموزان کشته شده بروجنی و فضای امنیتی شهر / تصویر

خبرگزاری هرانا – در پی واژگون شدن اتوبوس حامل دانش آموزان که بصورت اجباری به مناطق جنگ زده برده شده بودند و مرگ ۲۶ نفر از سرنشینان آن، فضای شهر بشدت امنیتی شد و خانواده‌های داغدار ایشان در مقابل دفتر سپاه شهر تجمع اعتراضی برپا نمودند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس راهیان نور در محور ایذه ـ شهرکرد، ۲۶ نفر از سرنشینان آن کشته و ۱۸ نفر زخمی شدند.

مسافران این اتوبوس دانش‌آموزان دختر در مقطع دوم دبیرستان و اهل شهرستان بروجن بودند که متأسفانه در مسیر بازگشت از منطقه راهیان نور (مناطق جنگ‌زده) دچار حادثه شدند.

در پی این حادثه فضای شهر بروجن به شدت امنیتی است و ماموران اطلاعات و بسیج برای جلوگیری از اعتراضات احتمالی خانواده‌های داغدار در تمام شهر حضور دارند.

گفتنی است، که شرکت در این اردو برای دانش آموزان اجباری و دارای ۸ نمرهٔ درس دفاعی بوده است. اکثر نقاط شهر سیاه پوش شده است و مردم از این اتفاق به شدت خشمگین هستند.

به گزارش یک شاهد عینی شب حادثه خانواده‌های داغدار به همراه مردم شهر در مقابل دفتر سپاه شهر بروجن تجمع کردند که ماموران امنیتی خانواده‌های کشته شدگان را به داخل ساختمان بردند. هیچ یک از خانواده‌ها از محتوای گفتگوی ماموران امنیتی با آن‌ها حرفی نمی‌زند.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی در بازتاب این خبر هیچگونه حرفی درباره موضوع این سفر نیاورده است و گفتنی است که اتوبوس این اردو از قدیمی‌ترین اتوبوس‌های ایران پیما بوده که امنیت بسیار پایینی داشته است.

اسامی کشته شدگان:

ماندانا الهیان (معلم)، مژگان هادی‌پور (معلم)، رحمان جهان پناه (همراه کاروان) و حجت الله مرادی (راننده) و دانش آموزان جانباخته این حادثه ˈ زهرا عرب، فائزه شبانیان، فاطمه کریمی، مینا ربیعی، فاطمه شمس، پریسا رضایی، محدثه مهدوی نیا، پریسا زندیان، الهام حسن‌زاده، ریحانه شریفی، زهرا عباسیان، هانیه انتظامی، آمنه خاکسار، نرگس کوهی کمال، مرضیه سلیمی، مرضیه احمدی، مریم خاقانی، مائده فرهمندیان، رویا عسگری، شبنم مقدسی، زهرا غفاری

آمار نفرات: ۲۲ دانش آموز دختر دبیرستان‌های شهرستان بروجن که ۱۶ نفر از دانش آموزان کلاس دوم ریاضی دبیرستان پاسداران عفت شهر بروجن و بقیه از مدارس شهرهای اطراف بروجن هستند و ۴ نفر هم از همراهان (دو نفر معلم، راننده و به همراه یک نفر مسئول کاروان)

شایان ذکر است که این حادثه برای چندمین بار است که در این استان رخ می‌دهد ولی باز هم مسئولین به این روند ادامه می‌دهند.

در نوروز ۱۳۸۷ اتوبوس حامل فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری به دلیل سرعت زیاد و برخورد با گارد ریل جاده کنترل خود را از دست داد و واژگون شد. در این حادثه ۲۷ نفر کشته و ۱۳ نفر مجروح شدنداین فرهنگیان در قالب کاروان راهیان نور عازم استان خوزستان شده بودند و در آبان ماه سال ۱۳۹۰نیز انفجار یک مین ضد نفر در داخل اتوبوس دانش آموزانی که به اردوی “راهیان نور” رفته بودند، بیش از ۲۰ محصل را به شدت مجروح ساخت. طی چهار سال گذشته اجرای طرح راهیان نور در استان چهار محال و بختیاری ۵۳ نفر کشته و ۴۸ زخمی بر جای گذاشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید