خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ انتقال علی معزی به سلول انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین

هرانا؛ انتقال علی معزی به سلول انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین

خبرگزاری هرانا – علی معزی زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین به علت ممانعت از رفتن به دادگاه به سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل و تا سه هفته ممنوع الملاقات گردید.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی معزی زندانی سیاسی زندان اوین که بدلیل اینکه دادگاه انقلاب را مشروع، قانونی و عادل نمی‌دانست، سه بار از رفتن به دادگاه امتناع کرد، روز ۱۹ مهرماه به سلول انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل گردید.

علی معزی پیش‌تر در ماههای فروردین، مرداد و آخرین بار ۱۹ مهرماه سال جاری از رفتن به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی امتناع کرد.

مسئولین زندان اوین ضمن تهدید به تبعید علی معزی به شهرستانهای دوردست به خانواده علی معزی اطلاع داده‌اند که تا سه هفته وی ممنوع الملاقات است و ایشان حق دیدار وی را ندارند.

گفتنی است، علی معزی به سرطان مثانه مبتلا می‌باشد و در هنگام بازداشت در حال انجام دوره درمان پزشکی خود بود که بازداشت وی موجب ناتمام ماندن روند درمانی وی گردید و مسئولین زندان تاکنون هیچ‌گونه اقدامی برای درمان این زندانی سیاسی انجام نداده‌اند.

علی معزی از خردادماه ۹۰ تاکنون در بازداشت موقت به سر می‌برد و ۷ ماه را در بندهای ۲۰۹ و ۲۴۰ زندان اوین سپری کرده است. پرونده وی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام محاربه و هواداری از سازمان مجاهدین در حال رسیدگی می‌باشد.

معزی که حدود سه ماه و نیم را در انفرادی گذرانده به اتهام شرکت در مراسم یادبود محسن دکمه‌چی، علی صارمی و جعفر کاظمی بازداشت شده بود. جعفر کاظمی و علی صارمی، بیش از یک سال پیش در زندان اوین اعدام شدند و محسن دکمه‌چی نیز پس از ابتلا به بیماری سرطان در زندان رجایی شهر کرج و بدلیل عدم اعطای مرخصی استعلاجی بموقع جهت مداوا، درگذشت.

لازم به یادآوریست، پیش از این نیز، دادگاه انقلاب کرج، علی معزی را در پاییز ۸۷ به اتهام دیدار با همسر و ۲ تن از فرزندانش در اشرف به ۲ سال زندان محکوم کرده بود که وی حبس خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری نمود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید