خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ نامه جمعی از زندانیان سیاسی زندان اوین به مناسبت روز بین المللی ریشه کنی فقر

هرانا؛ نامه جمعی از زندانیان سیاسی زندان اوین به مناسبت روز بین المللی ریشه کنی فقر

خبرگزاری هرانا – ۲۲ تن از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین به مناسبت ۲۶ مهرماه روز بین المللی ریشه کنی فقر نامه‌ای نوشته‌اند و در آن حمایت خود از برنامه جهانی غذا را اعلام نموده‌اند.

در این نامه زندانیان سیاسی ابراز کرده‌اند: ما زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین (امضا کنندگان ذیل) ریشه کن کردن گرسنگی را نه تنها از لحاظ اقتصادی وسیاسی موضوعی مهم می‌دانیم بلکه آنرا یک موضوع مهم اخلاقی نیز می‌شماریم.

متن کامل این نامه در زیر می‌آید:

نامه جمعی از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین به مناسبت ۲۶ مهر روز بین المللی ریشه کنی فقر

در حالیکه ۴ میلیارد انسان در جهان از فقر نسبی و یک میلیارد نفر از فقر مطلق و گرسنگی رنج می‌برند. مجموع شرکتهای غذایی وفروشگاههی زنجیره‌ای می‌توانند به این روند پایان دهند برخی از مردم جهان به دلیل جنگ یا درگیریهای داخلی به دریافت کمکهای غذایی نیازمندند.

برخی دیگر نیز قربانی حوادث وبلایای طبیعی همچون زلزله و سیل وخشکسالی ویاطوفان هستند. ضمنا در زمان برقراری صلح و آرامش دسترسی به غذا تحت تاثیر عواملی از قبیل افزایش قیمت‌ها به چالشی بزرگ تبدیل می‌شود و افراد بیشتری در دام گرسنگی گرفتار می‌شوند “تنها به این خاطر که قادر به خرید غذای مورد نیاز خود نیستند” با افزایش قیمتهای غلات درسطح جهان بخصوص در مناطق در حال توسعه جهان در آفریقا و آسیا وآمریکای لاتین به یک ضرورت جدی تبدیل شده است.

خصوصا زنان وکودکان در معرض آسیب‌های اجتماعی بیشتر قرار دارند و از این روند آسیبهای بیشتری می‌بینند.

برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد ۵ سال است که از طریق نجات انسان‌ها در مواقع اضطراری در این مورد پیشگام در مبارزه با گرسنگی بوده است.

ما زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین (امضا کنندگان ذیل) ریشه کن کردن گرسنگی را نه تنها از لحاظ اقتصادی وسیاسی موضوعی مهم می‌دانیم بلکه آنرا یک موضوع مهم اخلاقی نیز می‌شماریم و بدین طریق قصد داریم به منظور مبارزه با گرسنگی در جهان با استناد به ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۱ میثاق بین المللی اقتصادی –اجتماعی و فرهنگی با عنایت به اهداف سازمان جهانی خوار وبار کشاورزی (فائو) و با یادآوری هفته جهانی فقر (۴ تا ۱۰ اکتبر) مصادف با ۱۳تا ۱۹ مهر ماه و روز بین المللی ریشه کنی فقر (۱۷ اکتبر -۲۶ مهر) و روز جهانی غذا (۱۶ اکتبر -۲۶ مهر) مشارکت بیشتر ونزدیک‌تر ومستمر شرکت‌ها وکارخانجات، NGO‌ها، فعالان کسب وکار و بازار، سازمان‌ها وملت‌ها و دولتهای جهان را خواستار شویم و از عموم مردم و داوطلبان نیز دعوت بعمل بیاوریم تا از این برنامه جهانی بشر دوستانه حمایتهای مالی فنی وتبلیغی موثر به عمل آورند.

اتحاد و همبستگی برای کاهش گرسنگی در جهان هدف ماست. WORLD FOOD PROGRAM

امضا کنندگان:

۱-    وحید اصغری

۲-    دکتر شاهین دادخواه

۳-    دکتر نادر بابایی

۴-    دکتر محمد حسن یوسف‌پور سیفی

۵-    غلامرضا خسروی

۶-    رضا شهابی

۷-    بهنام ابراهیم‌زاده

۸-میثم درویش حسینی

۹- داور حسینی

۱۰-پیمان کاسی‌نژاد

۱۱-مهدی فراهی شاندیز

۱۲-محمد رضا حسینی

۱۳-ابوالفضل شاه پری

۱۴-محسن صادقی دوست

۱۵-سید محمد ابراهیمی

۱۶-اسماعیل برزگری

۱۷-رسول حیدر‌زاده

۱۸-اصغر قطام

۱۹-علی معزی

۲۰- اسداله وادی

۲۱-مجید اسدی

۲۲-سید ماهید هوریابند

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید