خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  تایید حکم اعدام مرد متهم به قتل همسر در دیوان عالی کشور

تایید حکم اعدام مرد متهم به قتل همسر در دیوان عالی کشور

خبرگزاری هرانا – مردی که متهم است بخاطر دخترش همسر سوم خود را به قتل رسانده بود با تایید حکم اعدامش در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

بنا به گزارش مهر، شامگاه یازدهم دی ماه سال ۸۸ ماموران پلیس آگاهی نظرآباد شهریار در جریان قتل زن ۳۲ ساله‌ای به نام کبری در خانه‌اش قرار گرفتند که گلویش با چاقو بریده شده بود.

در ادامه همسر این زن به عنوان متهم دستگیر و برای تحقیقات به اداره آگاهی منتقل شد و در جریان بازجویی به قتل همسرش اعتراف کرد.

با تکمیل تحقیقات پرونده برای محاکمه به شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد که متهم به نام ابراهیم در دفاع از خود گفت: مقتول همسر سوم من بود روز حادثه من به دیدن دختر همسر دوم خود رفتم که این موضوع باعث عصبانیت او شد وقتی به خانه آمدم کبری گفت یا مرا باید انتخاب کنی یا دخترت را. به همین خاطر با هم اختلاف پیدا کردیم حدود ساعت ۸ شب از او عذرخواهی کردم اما کبری مرا با دمپایی کتک زد در یک لحظه عصبانی شدم و از آشپزخانه چاقویی آوردم و با آن کبری را به قتل رساندم.

قضات دادگاه پس از محاکمه ابراهیم او را به اعدام محکوم کردند که حکم مجازات در شعبه ۱۵ دیوان عالی کشور تایید شد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
•    بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
•    بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید