خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  تجمع “ارزی” دانشجویان در مقابل مجلس

تجمع “ارزی” دانشجویان در مقابل مجلس

خبرگزاری هرانا – تعدادی از دانشجویان در اعتراض به نابسامی‌ها در ارائه ارز دانشجویی مقابل مجلس تجمع کردند.

بنا به گزارش فارس، یکی از دانشجویان معترض ضمن اشاره به تجمع عده‌ای از دانشجویان در اعتراض به عدم عرضه ارز مصوب مجلس با نرخ ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان به دانشجویان عازم و در حال تحصیل خارج از کشور، گفت: برای اعلام این اعتراض روز گذشته در مقابل بانک مرکزی تجمع کردیم و نامه خطاب به رییس بانک مرکزی کشور نوشتیم که متاسفانه پاسخی دریافت نکردیم.

وی ادمه داد: در پی عدم دریافت پاسخ روشن و مشخص از بانک مرکزی امروز در مقابل مجلس شورای اسلامی جمع شده‌ایم و نامه‌ای خطاب به حجت‌السلام مصباح مقدم عضو کمیسیون اجتماعی نوشته‌ایم. البته به ما وعده دادند که در دو روزه آینده به این نامه پاسخ می‌دهند اگرچه با رشد سریع دلار امیدی به دریافت پاسخ روشن نداریم.

این دانشجو ضمن اشاره به عدم دریافت پاسخ روشن از مجلس شورای اسلامی، افزود: با توجه به بی‌توجهی نمایندگان مجلس به این تجمع، دانشجویان به دنبال حرکت به سمت دفتر ریاست جمهوری برای رسیدگی به خواسته یمان هستیم.

این دانشجو در رابطه با خواسته اصلی تجمع کنندگان، افزود: از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بنا بود تا در ازای دریافت ۲۰ هزار تومان نامه‌ای به دانشجویان جهت دریافت ارز با نرخ مصوب ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ تومان پرداخت شود که از اواخر تابستان برخی از بانک‌ها در عرضه ارز به دانشجویان امتناع کردند و از ۴ مهر ماه جاری نیز طی انتشار بخش نامه‌ای از بانک مرکزی قرار شد تا فقط به دانشجویان بورسیه این خدمات ارائه شود.

به گزارش ایلنا، وی ادامه داد: انتشار بخش نامه عدم عرضه ارز به دانشجویان عازم و دانشجویان در حال تحصیل در خارج از کشور بدون مصوبه مجلس و وزارت علوم و تحقیقات صورت گرفته است و این در حالی است که اکثر دانشجویان از قشر متوسط جامعه هستند و درآمد کافی جهت تامین این هزینه را ندارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید