خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  تجمع اعتراضی کارگران و بازنشستگان کنف‌کار مقابل استانداری گیلان

تجمع اعتراضی کارگران و بازنشستگان کنف‌کار مقابل استانداری گیلان

خبرگزاری هرانا – از ساعات اولیه صبح چهارشنبه تعدادی از بازنشستگان کارخانه کنف‌کار رشت، با تجمع در مقابل استانداری گیلان نسبت به عدم توجه مسئولین به مشکلات معیشتی‌شتان اعتراض کردند.

بنا به گزارش ایلنا در رشت، یکی از کارگران کنف‌کار در حاشیه این تجمع، تعداد کارگران این واحد صنعتی را حدود ۲۰۰ نفر عنوان کرد و با اشاره به واگذاری شرکت ریسندگی خاور رشت در سال ۸۳ به بخش خصوصی خاطر نشان کرد: از آن سال تاکنون ۴ استاندار گیلان تغییر کرده‌اند ولی فقط وعده و وعید‌ها تغییر کرده و هیچ مشکلی حل نشده است.

این کارگر ادامه داد: هیچ مسئولی در استان سوال نمی‌کند چرا تجمع کرده‌اید، من خود کارگرم و با ۲۱ سال سابقه کار بازنشسته شده‌ام اما معوقات من و همکارانم پرداخت نمی‌شود، فرزند محصل دارم و در آستانه بازگشایی مدارس پول ندارم یک جفت کیف و کفش برای فرزندم بخرم.

میزان مطالبات کل کارگران بازنشسته کارگران این کارخانه حدود ۲ میلیارد تومان است. مشکلات این واحد تولیدی با واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی آغاز شده است و از آن زمان تا کنون کارگران این کارخانه در اعتراض به بی‌قانونی‌های در کارخانه و احقاق حقوق‌های معوقه‌شان بار‌ها مجبور شدند تجمع اعتراضی کنند. کارگران ریسندگی خاور نیز در این استان شرایط مشابه‌ای دارد و سالهاست که با حقوق معوقه و نابسامانی‌ها فراوانی در عرصه کسب و کارشان مواجه هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید