خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف  >  ۱۵ واحد صنفی در قزوین بدلیل عدم رعایت قوانین اسلامی پلمب شد

۱۵ واحد صنفی در قزوین بدلیل عدم رعایت قوانین اسلامی پلمب شد

خبرگزاری هرانا – ماموران پلیس امنیت عمومی قزوین در اجرای طرحی ۱۵ واحد صنفی را بدلیل عدم رعایت قوانین اسلامی پلمب و به ۸ واحد صنفی اخطار کتبی صادر کردند.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، ماموران اداره نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی قزوین روز گذشته با اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در سطح صنوف از چندین واحد عرضه البسه بازدید و ۴ واحد پوشاک را به علت استفاده از مانکن نامتعارف پلمب کردند.

همچنین، این ماموران در ادامه اجرای این طرح دیروز، یک واحد صنفی تالار پذیرایی را به علت برگزاری مراسم بدون مجوز و یک واحد سفره خانه سنتی را به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی تعطیل کردند.

این گزارش حاکیست، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی قزوین روز گذشته در بازدید از صنوف لوازم آرایشی – بهداشتی و خرازی، ۵ واحد صنفی فروش لوازم آرایشی – بهداشتی و ۲ واحد خرازی را به علت عدم رعایت شئونات اسلامی پلمب کردند.

این خبر حاکیست، در این طرح برای ۸ واحد سفره خانه سنتی نیز به علت پذیرش افراد با پوشش نامناسب، اخطار کتبی صادر شد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید