خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۶/۱۳ ساعت ۱۵:۳۶:۲۹

    خانه  > زندانیان  >  ادعای سخنگوی قوه قضاییه در مورد امداد گران بازداشت شده در آذربایجان

ادعای سخنگوی قوه قضاییه در مورد امداد گران بازداشت شده در آذربایجان

خبرگزاری هرانا – سخنگوی قوه قضاییه محسنی اژه ای مدعی شد امدادگران بازداشت شده در زلزله اخیر آذربایجان خرابکاربودند. این در حالی است که نگرانیها نسبت به وضعیت جسمی حسین رونقی افزایش داشته است.

بنا به گزارش تارنمای جرس،سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به این سوال خبرنگاری که پرسید “آیا درست است که ۲۶ نفر از افراد در زلزله آذربایجان قصد خرابکاری داشته‌اند و گفته می‌شود که این افراد منافق و بهایی بوده‌اند؟”

ادعا کرد: “بله، این خبر صحت دارد. تعدادی افراد دستگیر شده‌اند که بعضی از آن‌ها زود آزاد شدند و بعضی در بازداشت به سر می‌برند و اینکه فردی بهایی یا عنوان دیگری داشته باشد دلیل دستگیری نیست مگر اینکه اقدامی را انجام داده باشد. در زلزله آذربایجان این افراد قصد خرابکاری داشتند که همه آن‌ها در بازداشت نیستند و تعدادی از آن‌ها آزاد شده‌اند و پرونده این افراد که به تعداد ۲۰ و چند نفر می‌رسد در مرحله تحقیقات مقدماتی و در دادسرا است.”

این در حالی است که بنا ﺑﻪ ﮔﺰﺍﺭﺵ تارنمای ﮐﻠﻤﻪ، ﺣﺴﯿﻦ ﺭﻭﻧﻘﯽ ﻃﯽ ﺗﻤﺎﺱ ﺗﻠﻔﻨﯽ ﺑﺎ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺧﻮﺩ ﺑﺎ ﺍﻋﻼ‌ﻡ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻭﺿﻌﯿﺖ ﺟﺴﻤﺎﻧﯽ ﻭﯼ ﻣﺴﺎﻋﺪ ﻧﯿﺴﺖ ﺍﺯ ﺧﻮﻧﺮﯾﺰﯼ ﮐﻠﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺧﺒﺮ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ.

بیش از ۳۰ ﺗﻦ ﺍﺯ ﺍﻣﺪﺍﺩ ﮔﺮﺍﻥ ﮐﻤﭗ ﺳﺮﻧﺪ که برای کمک به زلزله زدگان در این منطقه بودند ﺩﺭ ﺩﻭﻡ ﺷﻬﺮﯾﻮﺭماه ﺑﺎﺯﺩﺍﺷﺖ و برخی از این امدادگران پس از چند روز بازداشت با تودیع وثیقه آزاد شدند. باقیمانده افراداوایل هفته ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺍﺯ ﻗﺮﻧﻄﯿﻨﻪ ﺯﻧﺪﺍﻥ ﺗﺒﺮﯾﺰ ﺑﻪ ﺍﻃﻼ‌ﻋﺎﺕ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺍﻧﺘﻈﺎﻣﯽ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﺷﺪﻧﺪ ﻭ ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻧﺰﺩﯾﮑﺎﻥ ﺍﯾﻦ افراد، ﺁﻧﺎﻥ ﺑﻪ ﻣﺪﺕ ﭘﻨﺞ ﺭﻭﺯ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺎﺯﺟﻮﺋﯽ ﺩﺭ ﺍﺧﺘﯿﺎﺭ ﺍﻃﻼ‌ﻋﺎﺕ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺍﻧﺘﻈﺎﻣﯽ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺘند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید