خانه  > اصناف  >  ۱۳ واحد صنفی طی روز گذشته در قزوین پلمب شد

۱۳ واحد صنفی طی روز گذشته در قزوین پلمب شد

خبرگزاری هرانا – رئیس پلیس امنیت عمومی استان قزوین از پلمب ۱۳ واحد صنفی طی روز گذشته به علت عدم رعایت شئونات اسلامی در این استان خبر داد.

بنا به گزارش خبرگزاری فارس، حیدر محمدی امروز ادعا کرد: مأموران اداره نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی قزوین روز گذشته در اجرای طرح ارتقای امنیت اخلاقی و اجتماعی از چندین واحد صنفی شهر قزوین بازدید کردند.

وی افزود: در این اقدام چندین واحد سفره‌خانه سنتی و تالار پذیرایی مورد بازدید قرار گرفت که در این بازدید سه سفره‌خانه و یک واحد تالار پذیرایی به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی تعطیل شدند.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان قزوین بیان کرد: مأموران اداره نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی نیز چهار واحد عرضه پوشاک را به علت عدم رعایت شئونات اسلامی و فروش البسه نامتعارف پلمب و به مراجع قضایی معرفی کردند.

محمدی اضافه کرد: در اقدامی دیگر این مأموران، دو واحد صنفی کافی‌شاپ و پاستیل‌فروشی، یک واحد صنفی لوازم خانگی، یک باشگاه بدنسازی، یک واحد صنفی کیف و کفش‌فروشی و همچنین یک واحد آرایشگاه مردانه را به علت عدم رعایت ضوابط و مقررات تعطیل کردند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید