خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۱, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۵/۱۹ ساعت ۱۲:۴۸:۵۷

    خانه  > اصناف  >  ۳۰ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی در گچساران پلمب شد

۳۰ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی در گچساران پلمب شد

خبرگزاری هرانا – فرمانده انتظامی گچساران خبر از پلمب ۳۱ واحد صنفی در گچساران به دلیل آنچه که وی عدم رعایت شئونات اسلامی در ماه صیام مسلمانان میداند، داد.

بنا به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، قدرت‌الله بیعت‌اصل صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: “در راستای طرح نظارت بر واحدهای صنفی، ۳۱ واحد صنفی متخلف در گچساران پلمب شد.”

این مسئول ارشد انتظامی در شهرستان گچساران مدعی شد: در اجرای این طرح از واحدهای صنفی سطح شهرستان گچساران بازدید شد که در این رابطه ۳۱ واحد صنفی به علت عدم رعایت شئونات اسلامی با هماهنگی دستگاه قضایی پلمب و برای ۴۰ واحد صنفی اخطار پلمب صادر شد.

این مقام انتظامی در شهرستان گچساران چاپ و نصب بنرهای هشدار دهنده و اعزام گشت‌های کنترل نامحسوس را از دیگر اقدامات این پلیس در ماه رمضان اعلام کرد و گفت: علاوه بر این، طرح ویژه کنترلی جهت نظارت بر صنوف خدماتی مرتبط با پخش، تولید و توزیع مواد غذایی مانند رستوران‌ها، تالارها و مراکز پذیرایی و اغذیه فروشی‌ها به اجرا درآمد.

بیعت‌اصل همچنین گفت: “متصدیان واحدهای صنفی متخلف به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.”

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید