خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۱, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۵/۱۸ ساعت ۱۵:۳۶:۵۲

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ شرایط نگران کننده منوچهر میمنت در زندان برازجان

هرانا؛ شرایط نگران کننده منوچهر میمنت در زندان برازجان

خبرگزاری هرانا – منوچهر میمنت زندانی سیاسی تبعید شده در زندان برازجان در شرایط نگران کننده ای بسر میبرد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، منوچهر میمنت از کارکنان شرکت خودروسازی سایپا که در سال ۸۹ به دلیل ارتباط با خواهرش که عضو سازمان مجاهدین خلق میباشد بازداشت شده و پس از چند ماه تحمل انفرادی بند ۲۰۹ در نوروز ۹۰ به بند ۳۵۰ زندان اوین و سپس زندان برازجان بوشهر منتقل گردیده بود، در حال حاضر در شرایطی نامناسب در زندان برازجان نگهداری میشود.

گفتنی است، پرونده منوچهر میمنت در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه مورد رسیدگی قرار گرفت و وی به چهار سال حبس در تبعید زندان برازجان بوشهر محکوم شده است.

این زندانی سیاسی که در اسفند ماه سال گذشته با اجرای حکم تبعیدش از زندان اوین به زندان برازجان منتقل گردیده در تماسی از این زندان اعلام داشته که در یک اتاق ۲۰ متری و در میان مجرمان مواد مخدر با جمعیتی بیش از ۸۰ نفر در هر اتاق نگهداری میشود و حداقلهایی از امکانات بهداشتی نیز در این زندان وجود ندارد.

میمنت با انتقاد شدید از فقدان امکانات پزشکی در این زندان که از ایام دور محل تبعید زندانیان سیاسی در هر دو رژیم قبل و بعد از انقلاب بوده، نسبت به عواقب این امر هشدار داده است.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۸ کنوانسیون حقوق زندانیان: دسته های مختلف از زندانیان باید در زندانهای جداگانه و یا بخش های متفاوت از زندان نگهداری شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید