خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ سه ماه بی‌خبری از وضعیت محمد صابر ملک رئیسی

هرانا؛ سه ماه بی‌خبری از وضعیت محمد صابر ملک رئیسی

خبرگزاری هرانا – محمد صابر ملک رئیسی که در سن ۱۷ سالگی بازداشت و به ۱۵ سال حبس تعزیری و تبعید محکوم شده بود، پس از اعتراضات اواخر ادیبهشت ماه به محل نامعلومی منتقل شده است و از سرنوشت وی اطلاعی در دست نیست.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانی سیاسی جوان در پی اعتراضات چند ماه اخیر در زندان زاهدان به مانند سایر زندانیان سیاسی و مذهبی ممنوع الملاقات شده و سپس به صورت غیر منتظره به محل نامعلومی منتقل شده است.

برادر این زندانی در گفتگو با هرانا اعلام داشت ماموران وزارت اطلاعات سال گذشته به خانواده وی اعلام کرده بودند که محمد صابر به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است و جهت اجرای حکم به زندان اردبیل منتقل شده و پس از گذشت ماه‌ها متوجه شدیم وی کماکان در زندان زاهدان بسر می‌برد و به ۱۵ سال حبس محکوم شده است.

عبیدالرحمان رئیسی در ادامه افزود: پس از شورش زندانیان بلوچ در زندان مرکزی زاهدان که منجرب آتش سوزی در زندان شد جمع کثیری از زندانیان سیاسی به زندانهای مختلف منتقل شدند و از محمد صابر با گذشت سه ماه اطلاعی در دست نیست.

وی در پایان خاطر نشان کرد برخی از زندانیان با گذشت سه ماه با خانواده‌ام در ایران تماس گرفته و پیگیر وضعیت وی شدند و آن‌ها احتمال دادند وی به زندان مرکزی اردبیل تبعید شده است.

لازم به ذکر است، در اواخر اردی بهشت ماه سال جاری ۸۰ تن از زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان مرکزی زاهدان در اعتراض به شکنجه معلم مذهبی خود دست به اعتراضات گسترده‌ای زدند که منجرب آتش سوزی در زندان نیز شد و نهایتا ۶۰ تن از زندانیان به محل نامعلومی منتقل شدند.

محمد صابر ملک رئیسی جوان‌ترین زندانی سیاسی بلوچ است که به دلیل عدم همکاری برادرش با وزارت اطلاعات در چابهار بازداشت و به ۱۵ سال حبس تعزیری توام با تبعید محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید