خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۱, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۵/۰۷ ساعت ۱۹:۴۱:۲۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اجرای حکم فرهاد و فرید اکبری فضلی و انتقال آنها به زندان بهبهان

اجرای حکم فرهاد و فرید اکبری فضلی و انتقال آنها به زندان بهبهان

خبرگزاری هرانا – فرهاد اکبری فضلی و فرید اکبری فضلی دو برادر ۱۹ و ۲۱ ساله که پیش‌تر در بهمن‌ماه سال ۸۹ بازداشت شده و به اتهام توهین به رهبری به ترتیب به ۷ و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند، روز چهارشنبه ۲۱ تیرماه جهت اجرای حکم خود به زندان بهبهان منتقل شدند.

بنا به گزارش تارنمای کمیته گزارشگران حقوق بشر، بازداشت این دو برادر در حالی صورت گرفته است، که فرهاد اکبری در زمان بازداشت اول خود، ۱۷ ساله بوده و کودک محسوب می‌شده است. وی با اتهامات امنیتی به مدت ۱ ماه تحت بازجویی ماموران اطلاعات قرارداشته است.

به گفته سایر زندانیان، پایین بودن سن آنها، با وجود شرایط ناگوار زندان بهبهان می تواند موجب خطرات و آسیب‌های جدی به آنها شود. زندانیان این زندان می‌گویند، آزار و اذیت زندانیان جوان از نظر جسمی و جنسی، امری متداول در این زندان است.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هرکس حق آزادی و امنیت شخصی دارد. هیچ کس را نمیتوان خودسرانه دستگیر یا بازداشت کرد.
•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید