خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  ۱۴ واحد صنفی در قزوین پلمب شد

۱۴ واحد صنفی در قزوین پلمب شد

خبرگزاری هرانا – ماموران پلیس امنیت عمومی استان قزوین در اجرای طرح ارتقای امنیت اخلاقی در استان، ۱۴ واحد صنفی را پلمب و به دو واحد اخطار کتبی دادند.

به گزارش تارنمای مهر، ماموران اداره نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی قزوین در اجرای طرح ارتقای امنیت اخلاقی از چندین واحد صنفی بازدید کردند.

در این اقدام چهار واحد فروش پوشاک به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی و استفاده از مانکن‌های نامتعارف، چهار واحد خرازی به علت استفاده از ژورنال‌های مبتذل و فروش اقلام ممنوعه، دو واحد عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی پلمب و به دو واحد خدمات کپی و کفش فروشی نیز اخطار کتبی صادر شد.

ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی قزوین در اقدام دیگری از دو واحد عرضه محصولات فرهنگی بازدید کردند که در این اقدام چهار دستگاه هارد دیسک حاوی تصاویر مستهجن و تعداد یک هزار و ۱۹۷ حلقه دی وی دی و سی دی غیر مجاز کشف و هر دو واحد صنفی را تعطیل کردند.

بررسی موراد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید