خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ جواد علیخانی فعال دانشجویی از زندان اوین آزاد شد

هرانا؛ جواد علیخانی فعال دانشجویی از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – جواد علیخانی، فعال دانشجویی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، با پایان یافتن دوران محکومیت خود، آزاد شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جواد علیخانی دانشجوی رشته دامپزشکی دانشگاه چمران اهواز که از سوی دادگاه انقلاب به سه سال حبس محکوم شده بود با گذراندن دورهٔ محکومیت خود، روز یکشنبه آزاد شد.

این فعال دانشجویی که در مهر ماه سال ٨۶ بازداشت و پس از ۱۱ ماه حبس در شهر اهواز، با قید وثیقه از زندان آزاد شده بود؛ در دوم خرداد ١٣٨٩ برای بار دوم بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

علیخانی ماه‌های نخست محکومیت خود را در زندان‌های اهواز سپری کرده بود و پس از انتقال به تهران، در بند ۳۵۰ زندان اوین دوران محکومیت خود را گذراند.

این زندانی سیاسی در دوران حبس خود به دلیل مبتلا شدن به بیماری کلیوی ناشی از آب آشامیدنی ناسالم زندان اوین، بار‌ها دچار خونریزی شده است.

وی چندی قبل هم دچار انسداد مجرای مثانه شده بود، به حدی که تخلیه ادرار وی با عمل سونداژ صورت گرفت و خونریزی مداومی را در پی داشت، اما مسئولان زندان در درمان وی تعلل به خرج می‌دادند.

او چندی پیش در پی امتناع از درآوردن لباسش برای تفتیش بدنی و مشاجره لفظی با نماینده وزارت اطلاعات، برای مدتی به سلول انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید