خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ آسیب دیدگی شدید دست جواد علیخانی فعال دانشجویی در زندان اوین

هرانا؛ آسیب دیدگی شدید دست جواد علیخانی فعال دانشجویی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – در حمله گارد زندان به بند ۳۵۰ زندان اوین در مراسم سالگرد هدی صابر، دست جواد علیخانی فعال دانشجویی دچار آسیب دیدگی جدی شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جواد علیخانی که به دلیل مقاومت در برابر حمله گارد زندان به مراسم هدی صابر در بند ۳۵۰ زندان اوین مورد ضرب و شتم با باتوم قرار گرفته و سپس به انفرادی بند ۲۴۰ منتقل شده بود، از ناحیه دست راست دچار آسیب دیدگی شدید (احتمالا دچار شکستگی) شده است.

گفتنی است علیخانی که آخرین روزهای دوران محکومیت سه ساله خود را می‌گذراند، با اتمام محکومیت می‌بایست که در روز دوشنبه آتی آزاد شود ولی خانواده او نگرانند که در این امر اخلال شده و مقامات زندان از آزادی فرزندشان جلوگیری نمایند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بخش اول ماده ۵۴ کنوانسیون حقوق زندانیان: هیچیک از کارکنان زندان حق ندارند در روابط خود با زندانیان متوسل به زور و خشونت شوند، مگر در مواقع دفاع شخصی یا اقدام به فرار زندانی و یا دفاع و مقاومت زندانی در خصوص انجام قوانین و مقررات. در این حالت کارمند یا افسر زندان نمی‌بایست بیش از حد نیاز، متوسل به زور شود و در مواقعی که مجبور به اعمال زور و خشونت شده، می‌بایست مراتب را بلافاصله به مدیر و مسئول زندان گزارش کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید