خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ ممانعت مسئولین زندان از ملاقات بهمن احمدی امویی با خانواده

هرانا؛ ممانعت مسئولین زندان از ملاقات بهمن احمدی امویی با خانواده

خبرگزاری هرانا – روز پنج‌شنبه هفته گذشته که همسر بهمن احمدی امویی (ژیلا بنی یعقوب) جهت ملاقات به زندان رجایی شهر کرج مراجعه کرده بود، با ممانعت مسئولین زندان برای دیدار همسر خویش مواجه شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه هفته گذشته که (ژیلا بنی یعقوب) به زندان رجایی شهر کرج جهت ملاقات با همسر خویش، بهمن احمدی امویی مراجعه می‌کند، با ممانعت مسئولین زندان برای ملاقات مواجه می‌شود.

مسئولین زندان دلیل این امر را نبود پرونده قضایی بهمن احمدی امویی در زندان رجایی شهر کرج عنوان کرده‌اند.

گفتنی‌‍ست، بهمن احمدی امویی در پی مراسمی که برای سالگرد هدی صابر در بند ۳۵۰ اوین برگزار شده بود، ابتدا به انفرادی‌های بند ۲۴۰ و سپس با دستبند و پابند و چشم بند بصورت غیر قانونی به زندان رجایی شهر کرج منتقل می‌گردد.

بهمن احمدی امویی از جمله روزنامه‌نگارانی است که پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران (۱۳۸۸) دستگیر و به ۷ سال و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳۷ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانیان باید با نظارت لازم، اجازه ارتباط برقرار کردن با خانواده و دوستان خود در فواصل زمانی معین را داشته باشند. این ارتباط می‌تواند شامل نامه نگاری و تماس تلفنی یا ملاقات حضوری در زندان باشد.
•    ماده ۱۸۰ آئین‎نامه اجرایی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور: کلیه محکومان و مته‌مان تحت نظارت کامل و طبق مقررات این آیین‏نامه مجاز به داشتن ارتباط با بستگان و آشنایان خود می‌‏باشند و این ارتباط بوسیله ملاقات و مکاتبه‏‌ها انجام می‌‏پذیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید