خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  هرانا؛ ادامه اعتصاب ۵۰۰ تن از رانندگان بزرگ‌ترین کارخانه تولید سیمان ایران

هرانا؛ ادامه اعتصاب ۵۰۰ تن از رانندگان بزرگ‌ترین کارخانه تولید سیمان ایران

خبرگزاری هرانا – ۵۰۰ تن از رانندگان حمل سیمان که از دیروز ساعت ۵ صبح دور جدید اعتصاب خود را آغاز کرده‌اند وخواستار رسیدگی به مشکلات و افزایش کرایه حمل ونقل خود شده‌اند، امروز نیز به اعتصاب خود ادامه دادند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ۵۰۰ تن از رانندگان کامیون مخصوص حمل سیمان که برای بزرگ‌ترین کارخانه سیمان ایران (سیمان تهران) کار می‌کنند، از دیروز ساعت ۵ صبح در محوطه کارخانه دست به اعتصاب زده و از بارگیری کامیونهای خود امتناع کرده‌اند. این اعتصاب که امروز نیز ادامه داشت در پی پایین بودن کرایه‌های حمل و نقل شکل گرفته است.

گفتنی‌ست، این اعتصاب تحت نظارت شدید نیرو‌ها امنیتی برگزار شده و قرار است فردا نیز ادامه پیدا کند.

یکی از رانندگان اعتصابی به گزارشگر هرانا گفت: «در پنج ساله گذشته ۳۰ درصد به کرایه حمل افزوده شده و این میزان افزایش با توجه به تورم ۴۰۰ درصدی در قیمت اجناس مصرفی خودرو‌های سنگین در پنج سال گذشته مبلغ بسیار ناچیزی است. مسئولین باید به خواسته‌های ما تن بدهند.»

گفتنی‌ست، در اسفند ماه سال گذشته نیز اعتصاب مشابهی از سوی رانندگان حمل سیمان کارخانه سیمان تهران بدلیل پایین بودن کرایه‌های حمل و نقل انجام گرفته بود که با کارشکنی تعاونی مصالح فروشان تهران و قول مقامات امنیتی مبنی بر اینکه با پایان دادن اعتصاب به خواسته‌هایتان رسیدگی می‌شود بی‌نتیجه ماند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید