خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۱, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۳/۱۸ ساعت ۱۶:۵۸:۰۵

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ انتقال وحدت دانا شهروند بهایی به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز

هرانا؛ انتقال وحدت دانا شهروند بهایی به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز

خبرگزاری هرانا – وحدت دانا شهروند بهایی ساکن شیراز که در حال گذراندن دوره محکومیت ۱۰ ماهه خود در زندان پیربنو می‌باشد به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، وحدت دانا شهروند بهایی ساکن شیراز که در حال گذراندن دوره محکومیت ده ماه در زندان پیربنو (در حوالی شیراز) می‌باشد بیش از یک هفته است که بدون ارائه دلیل مشخص به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شده است.

گفتنی‌ست، این اقدام درحالی صورت گرفته که چندی قبل آزادی مشروط نامبرده مورد موافقت رئیس و شورای زندان قرار گرفته بوده ولی در روز چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه به دلیل نامشخصی به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز منتقل شده است.

یاداوری می‌شود وحدت دانا در حال حاضربیش از هشت ماه از محکومیت ده ماهه خود را گذرانده است نامبرده مدتی است که در زندان از بیماری قلبی و ضعف شدید جسمانی به شدت رنج می‌برد.

بررسی موراد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳۱ کنوانسیون حقوق زندانیان: تنبیه و شکنجه بدنی، قرار دادن زندانی در سلول تاریک و یا هرگونه مجازات بیرحمانه، غیرانسانی و اهانت آمیز تحت هر شرایطی ممنوع است و باید به طور کامل از لیست مجازات و تنبیه برای جرائم انضباطی خارج شود.
•    بند ۱ ماده ۱۰ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: در باره کلیه افرادی که از آزادی خود محروم شده‌اند باید با انسانیت و احترام به حیثیت ذاتی شخص انسان رفتار کرد.
•    ماده ۷ قطعنامه اصول اساسی رفتار با زندانیان: تلاش‌ها در جهت حذف حبس انفرادی به عنوان مجازات، یا در جهت محدود کردن استفاده از آن، باید انجام و تشویق شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید