خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۱, 20th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۳/۰۱ ساعت ۱۹:۲۵:۳۶

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ گزارش مرگ منصور رادپور، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج

هرانا؛ گزارش مرگ منصور رادپور، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – منصور رادپور زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج در گذشت و پزشکان در معاینات اولیه علت مرگ وی را سکته مغزی عنوان نمودند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز ساعت ۸ شب منصور رادپور در حالی که صورت، گردن و پاهایش سیاه شده بود درگذشت. وی در تمام مدت از بیماریهایی همچون نوسان فشار خون، نارسایی کلیه و ناراحتی شدید قلبی رنج میبرد و مسئولین زندان حاضر به رسیدگی پزشکی در مورد وی نبودند.

پزشکان زندان در معاینات اولیه جسد، تشخیص دادند که وی بر اثر سکته مغزی درگذشته است. هنگامی که جسد منصور رادپور به بهداری زندان منتقل میشود صورت، گردن و پاهای وی کاملا سیاه شده بود.

وی در تمام مدت بازداشت از نارسایی شدید کلیه و دردهای مزمن آن رنج میبرد. همچنین از مشکلات شدید قلبی و نوسان فشار خون از دیگر ناراحتی های جسمی این زندانی سیاسی بود که هیچ گاه مسئولین زندان حاضر به فرستادن وی به بیمارستان نشدند. منصور رادپور طی چند هفته گذشته بارها دچار حالت تهوع شده بود و با این حال پزشکان بهداری حتی حاضر نشدند وی را در بهداری بستری نمایند.

منصور رادپور بارها تقاضای ملاقات با فرزندانش را داده بود که همیشه با مخالفت مسئولین زندان روبرو شده بود.

منصور راد پور شهروند کرجی ۴۱ ساله به اتهام هواداری از یکی از گروههای معاند نظام در ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۸۶ در جاده چالوس دستگیر شد و سپس بمدت ۲۵ روز در خانه های امن وزارت اطلاعات زندانی بود. در این مدت در اثر ضرب و شتم ماموران وزارت اطلاعات کتف و دنده های وی بشدت صدمه دیده و به سختی نفس می کشید و از درمانهای اولیه در زمان بازداشت نیز محروم بود.

این زندانی سیاسی که به اتهام «اقدام علیه امنیت کشوراز طریق همکاری با یکی از گروههای معاند نظام» دستگیر شده بود ابتدا به سه سال حبس در دادگاه انقلاب کرج و پس از اتمام محکومیت مجددا به ۵ سال حبس دیگر محکوم شد.

در تاریخ جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۷ صبح تصحیح شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید