خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۲/۰۵ ساعت ۰:۵۸:۰۹

    خانه  > کارگران  >  مقرری بیمه بیکاری کارگران اخراجی شهاب خودرو پرداخت نمی‌شود

مقرری بیمه بیکاری کارگران اخراجی شهاب خودرو پرداخت نمی‌شود

خبرگزاری هرانا – با وجود وعده‌های بخش‌های مختلف دولتی تاکنون تغییری در وضعیت کارگران اخراجی شهاب خودرو به وجود نیامده و کارگران اخراجی خود را “بلاتکلیف” توصیف می‌کنند.

به گزارش ایلنا، در آغازین روزهای کاری سالی که نام حمایت از کار و تولید ملی بر خود گرفته است، ۶۵۰ نفر از کارگران قرارداد موقت ایران خودرو با عدم تمدید قرارداد کاریشان بیکار شدند.

این کارگران با برگزاری تجمعی اعتراض‌آمیز مقابل نهاد ریاست جمهوری در تاریخ ۱۶ فروردین و تجمعی دیگر در ۱۹ فروردین‌ماه مقابل ساختمان وزارت کار، خواستار تمدید قرارداد و بازگشت به کار شده بودند اما گزارش شده است که با وجود وعده‌های بخش‌های مختلف دولتی تاکنون تغییری در وضعیت این کارگران به وجود نیامده و کارگران اخراجی خود را “بلاتکلیف” توصیف می‌کنند.

نماینده کارگران شهاب خودرو در خصوص وضعیت کارگران اخراجی اظهار داشت: مسئولان کارخانه همچنان از ورود کارگران اخراجی به محوطه کارخانه شهاب خودرو ممانعت می‌کنند.

او با تاکید بر اینکه کارگران همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند، افزود: با وجود اینکه چهار روز از اردیبهشت گذشته است اما تا این لحظه شکایت کارگران مبنی بر دریافت بیمه بیکاری نیز مورد پذیرش اداره کار شمال غرب تهران قرار نگرفته است و مسئولین این اداره اعلام کرده‌اند تا زمانی که نتیجه جلسه شورای تامین در خصوص وضعیت این کارگران مشخص نشود، کارگران حق شکایت ندارند.

او ادامه داد: در حال حاضر ۱۵۰ کارگر رسمی که در شرف بازنشستگی هستند در کارخانه فعال هستند و نیروهای جوان تازه نفس همگی اخراج شده‌اند.

او با بیان اینکه اکثر کارگران اخراجی برای تامین مخارج زندگی پراکنده شده و به شغلهای ناپایدار و کاذب از جمله دست فروشی رو آورده‌اند، عنوان کرد: اخراج کارگران در آغاز سال جدید، با توجه به شعار امسال ناعادلانه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید