خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  آزادی یک نوکیش مسیحی پس از شش ماه حبس

آزادی یک نوکیش مسیحی پس از شش ماه حبس

خبرگزاری هرانا – فریبرز آزرم نوکیش مسیحی ساکن رباط کریم که در مهرماه سال گذشته در منزل شخصی خود بازداشت شده بود، پس از گذشت ۶ ماه از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان، آقای فریبرز آزرم زندانی ۴۴ ساله نوکیش مسیحی ساکن رباط کریم پس از ۶ ماه اسارت، روز چهارشنبه ۲۳ فروردین از زندان آزاد شد.

فریبرز آزرم روز ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۰ در خانه مسکونی خود در ساعت ۷ صبح توسط ماموران لباس شخصی بازداشت شد.

پس از دستگیری او را به نقطه نامعلومی منتقل نمودند و خانواده‌اش تا مدت‌ها از او اطلاعی نداشتند. اولین تماسهای خانواده با او مدت‌ها پس از بازداشت بدون ذکر دلیل انجام گرفت. خانواده آقای آزرم به شدت از خبررسانی در مورد او منع شده بودند و از تماس با رسانه‌ها واهمه داشتند. فریبرز آزرم متاهل و دارای ۲ فرزند است.

بازداشت فریبرز بدون حکم قضائی صورت گرفت و هنوز از اتهامات وارد شده به او و نحوه آزادیش خبر موثقی در دست نیست. چند روز قبل منابع رسمی به خانواده او گفته بودند که فریبرز درست سر شش ماه آزاد خواهد شد.

دستگیری و آزادی این نوکیش مسیحی، در حالی صورت گرفت که قوه قضائیه ایران ادعا می‌کند؛ مسیحیان در ایران از آزادی کامل برخوردار هستند.

لازم به یاد آوری است که دو تن دیگر از نوکیشان مسیحی؛ فرشید فتحی و نورالله قبیتی‌زاده از دی ماه سال ۱۳۸۹ بدو ن هرگونه اتهام مشخصی همچنان در بازداشت به سر می‌برند. گفته شد که فرشید فتحی که در زندان اوین تحت بازداشت است اسفند ماه گذشته به دادگاه رفته است. از حکم او و نتیجه دادگاه هنوز اطلاع موثقی در دست نیست.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید