خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, 20th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۲/۰۱ ساعت ۱۱:۲۸:۳۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جمع‌آوری تجهیزات ماهواره‌ای در تویسرکان

جمع‌آوری تجهیزات ماهواره‌ای در تویسرکان

خبرگزاری هرانا – فرمانده نیروی انتظامی در شهرستان توپسرکان اعلام داشت در طرح جمع آوری ماهواره نیروهای انتظامی در این شهر ۱۹ دستگاه گیرنده ماهواره را ضبط کرده اند.

مظاهر کاظمی در گفتگو با خبرگزاری فارس اعلام داشت طرح جمع آوری ماهواره ها در این شهرستان ادامه دارد و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان تویسرکان در اجرای طرح جمع‌آوری تجهیزات ماهواره‌ای ۱۹ دستگاه از این تجهیزات را کشف و ضبط کردند.

طرح جمع آوری ماهواره ها که همواره برای ممانعت از گردش آزاد اطلاعات در ایران صورت می گیرد در پی استفاده نیروی انتظامی از جرثقیل برای ورود به منازل شهروندان مورد اعتراض قرار گرفته است.

سال گذشته در طرح جمع آوری ماهواره ها در شهر گرگان یک شهروند که با ماموران انتظامی درگیری لفظی داشت از پشت بام خانه اش پرتاب شده و در دم جانباخت.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
  • بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
  • ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
  • بخشی از بند ۲۵ اعلامیه هزاره: آزادی رسانه ها برای اجرای نقش اساسی آنها و نیز حق مردم برای دسترسی به اطلاعات را تضمین کنیم .

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید