خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ مسئول برکنار شده زندان ارومیه به جرم قتل دو زندانی، ترفیع شد

هرانا؛ مسئول برکنار شده زندان ارومیه به جرم قتل دو زندانی، ترفیع شد

خبرگزاری هرانا – فردین کُردلَر، مسئول اسبق حفاظت اطلاعات زندان مرکزی ارومیه، علی رغم اتهامات بسیار، در دادگاه تبرئه و پس از آن با ارتقای مقام در سطحِ استان آذربایجان غربی مواجه شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فردین کُردلَر، مسئول حفاظت اطلاعات زندان مرکزی ارومیه در محدوده‌ی زمانی سال‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۶، با شکایت خانواده‌ی دو تن از زندانیانی که بر اثر ضرب و شتم وی به قتل رسیده بودند از حفاظت اطلاعات زندان مرکزی ارومیه برکنار می‌شود.

کُردلَر سپس در سال ۱۳۸۹ به اتهام همکاری در قتل چند زندانی و هم‌چنین حمل مواد مخدر به داخل زندان، توسط اداره‌ی اطلاعات بازداشت و مدت دو ماه را در بازجویی به سر می‌برد. این در حالیست که وی پس از هشت ماه از زندان آزاد شده و سرانجام در دادگاهی، از تمامی این اتهامات تبرئه شده است.

هم‌چنین نامبرده پس از آزادی از زندان، در زمستان سال ۱۳۹۰ با ارتقای مقام، به سمت معاون مدیر کل سازمان زندان‌های استان آذربایجان شرقی منسوب می‌شود.

شایان ذکر است که این مقام اطلاعاتی در حالی با ارتقای پست روبه رو شده است که به مدت ۶ سال از عمده عوامل توزیع مواد مخدر در زندان بوده و خانواده‌ی قربانیان مذکور نیز کماکان شاکی هستند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید