خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۰, 22nd of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۲/۲۲ ساعت ۸:۵۱:۳۲

    خانه  > زندانیان  >  انتقال عبدالفتاح سلطانی به بند ۳۵۰ زندان اوین

انتقال عبدالفتاح سلطانی به بند ۳۵۰ زندان اوین

خبرگزاری هرانا – عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری که بیش از ۶ ماه در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می شد به بند عمومی ۳۵۰ اوین منتقل شد.

به گزارش کلمه، این زندانی سیاسی که روز شنبه به اتهام “تبلیغ علیه نظام”، “تشکیل کانون مدافعان حقوق بشر” و “اجتماع و تبانی علیه نظام” به ۱۸ سال حبس در برازجان و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شده بود، به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

عبدالفتاح سلطانی عضو کانون مدافعان حقوق بشر و عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری است که در طول فعالیت خود در حرفه‌ی وکالت سابقه وکالت در بسیاری از پرونده‌هایی که دارای جنبه حقوق بشری بوده از جمله پرونده فعالان سیاسی، دانشجویان، روزنامه نگاران و … را داشته است.

سلطانی پیش‌تر در سال ۱۳۸۴ بازداشت و مدت ۲۱۹ روز را در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین سپری کرده بود. او توسط قاضی مرتضوی متهم به جاسوسی از طریق افشای اطلاعات پرونده موکلان خود شده بودند. وی به خاطر این پرونده در دادگاه بدوی به ۵ سال حبس و ۵ سال محرومیت از خدمات اجتماعی محکوم شد. اما در دادگاه تجدید نظر از کلیه اتهامات تبرئه شد.

این وکیل دادگستری همچنین بعد از انتخابات سال ۸۸، در ۲۶ خرداد ماه ۱۳۸۸ بازداشت و مدت دو ماه در زندان به سر برد و سپس با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

معصومه دهقان همسر عبدالفتاح سلطانی چند روز پیش در گفتگو با رسانه‌ها با اشاره به اینکه پس از سه ماه از تشکیل دادگاه این رای به وکیل وی ابلاغ شده از وضعیت جسمی همسرش ابراز نگرانی کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید