خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۰, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۱۷ ساعت ۱۴:۱۹:۳۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ادعای دستگیری تعدادی از همکاران بی بی سی در ایران

ادعای دستگیری تعدادی از همکاران بی بی سی در ایران

خبرگزاری هرانا – یک منبع اطلاعاتی در گفتگو با رسانه حکومتی مهر مدعی دستگیری تعدادی از اعضای شبکه همکاران بی‌بی سی فارسی در ایران شد.

یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود به مهر گفت: عده‌ای از فریب‌خوردگان شبکه دروغ‌پرداز بی‌بی سی فارسی که ماموریت جمع آوری اخبار و اطلاعات، تولید محتوا در قالب‌های مختلف، جذب، آموزش، استخدام و خروج از کشور نخبگان رسانه‌ای در ایران را به عهده داشتند، بازداشت شدند.

به گفته وی، این افراد با دریافت مبالغ قابل توجه و از آغازین روزهای شروع به کار شبکه بی‌طرف نمای بی‌بی سی بویژه پس از روشن شدن آتش فتنه سال ۸۸ و پس از آن تاکنون، طی همکاری با این شبکه مرتکب جرائم ضدامنیتی بسیاری شده‌اند.

این منبع امنیتی تاکید کرد: ‌ پرونده افراد بازداشت شده پس از تکمیل نهایی و تنظیم کیفرخواست مته‌مان برای صدور حکم تحویل مراجع قضایی خواهد شد.

دیدبان حقوق بشر، رئیس شبکه جهانی بی‌بی سی، صادق صبا مدیر بخش فارسی و دولت بریتانیا در اظهارات و بیانیه‌های اقدامات دولت ایران در برخورد با همکاران این رسانه را محکوم کردند.

پیش‌تر صادق صبا رئیس بخش فارسی در گفتگو با رسانه‌ها از بازداشت اعضای خانواده همکاران خود در بخش فارسی بی‌بی سی خبر داده بود.

بر اساس اظهارات مقام امنیتی به زودی جزئیاتی از فعالیت‌های متهمین این شبکه (اعترافات تلویزیونی) که بخشی از نوع و نحوه فعالیت و جذب این شبکه بیگانه را نمایان می‌سازد، در رسانه‌های داخلی پخش خواهد شد.

دولت ایران یکی از عوامل اعتراضات مردمی پس از انتخابات جنجالی سال ۲۰۱۰ در ایران را بر اساس تحریک رسانه‌های برون مرزی و در صدر آن بی‌بی سی فارسی می داند و در پی پخش یک مستند در مورد به قدرت رسیدن آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی برخورد با مرتبطین با این شبکه در ایران در دستور کار دستگاهای امنیتی و قضایی قرار گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید