خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دور تازه فشار بر خانواده‌های کارکنان بی‌بی‌سی فارسی

دور تازه فشار بر خانواده‌های کارکنان بی‌بی‌سی فارسی

خبرگزاری هرانا – رئیس بی‌بی‌سی فارسی می‌گوید ماموران وزارت اطلاعات این بار خانواده‌های کارکنانش را تهدید کرده‌اند که ممکن است فرزند آنها در لندن به قتل برسد.

بی‌بی‌سی هشدار داده که دولت ایران دور تازه‌ای از ارعاب و فشار بر خانواده کارکنان بخش فارسی این رسانه را آغاز کرده است.

رئیس بخش فارسی بی‌بی‌سی با اعلام این موضوع گفت: “در چند روز اخیر فشار‌های کم سابقه‌ای به خانواده افرادی که در بی‌بی‌سی فارسی کار می‌کنند، وارد شده است.”

او با اشاره به اینکه این برخوردها نسبت به گذشته تغییر کرده است، افزود: “در گذشته وانمود می‌کردند که دوست خانواده‌ها هستند و می‌خواهند نصیحت کنند که فرزندان آنها در این رسانه کار نکنند یا اگر کار می‌کنند، خبرچینی کنند. اما الان این برخوردها تهدیدآمیز شده است.”

همچنین لیلیان لندور، مسئول زبان‌های خارجی بی‌بی‌سی در خصوص ارعاب کارکنان بی‌بی‌سی فارسی و خانواده‌های آنها گفت: “با نزدیک شدن به روزهای پایانی انتخابات ریاست جمهوری، بی‌بی‌سی بسیار نگران ارعاب بی‌سابقه خانواده کارکنان بخش فارسی است که در ایران زندگی می‌کنند. در چند روز گذشته اعضای خانواده ‌های ۱۵ تن از کارکنان بی‌بی‌سی فارسی در تهران و سایر شهرهای ایران توسط وزارت اطلاعات این کشور احضار شدند و مورد بازجویی قرار گرفتند.”

براساس این بیانیه این آزار و اذیت‌‌ها شامل تهدید خانواده‌ها به از دست دادن شغل، حقوق بازنشستگی و ممنوع الخروج شدن می‌شود. برای نخستین بار کارکنان بی‌بی‌سی در بریتانیا نیز تهدید شده‌اند.

بی‌‌بی‌سی در این بیانیه تاکید کرده که این آزارها علیه کارکنان بی‌بی‌سی فارسی و دیگر رسانه‌ها و همچنین روزنامه‌نگاران مستقل غیرقابل قبول است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید