خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  ۲۰ سال بی‌خبری از سرنوشت یک شهروند مهابادی

۲۰ سال بی‌خبری از سرنوشت یک شهروند مهابادی

خبرگزاری هرانا – یک دختر مهابادی در نامه به لاریجانی رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی خواستار روشن شدن سرنوشت پدرش پس از رهایی از اسارت در عراق و بازگشت به کشور شد.

یگانه فرزند این شهروند در نامه‌ای که به ریاست کمیسیون حقوق بشر اسلامی نوشته، آورده است: مصطفی معرفت پدر اینجانب یاسین معرفت در تاریخ ۱۸ تیر ماه ۶۶ به خدمت سربازی اعزام و بعد از گذشت ۹ ماه به اسارت نیروهای بعثی درآمده و پس از مدتی اسارت در جریان مبادله اسرا به ایران بازگشته‌اند که متاسفانه از آن تاریخ تا به امروز هیچ خبری مبنی بر زنده یا زندانی بودن وی در دست نیست و تنها نیم بند اطلاعی که از وضعیت ایشان داریم نامه‌ای از فرماندار وقت شهر مهاباد است که به تاریخ ۲۵ فروردین ۷۱ تلویحا اشاره نموده‌اند: که نامبرده در طول اسارت با یک گروه مخالف همکاری داشته و به اتهام همین عمل به دست عدالت سپرده شده و زندانی می‌باشد.

فرزند مصطفی معرفت در ادامه این نامه که نسخه‌ای از آن را جهت انتشار به آژانس خبری موکریان ارسال کرده، با اشاره به اصول ۳۲، ۳۶، ۳۷ و ۱۷۲ قانون اساسی نوشته است: برای جرم احتمالی پدرم هیچ دادگاهی تشکیل نشده و اگر شده هیچ یک از اعضای خانواده وی مطلع نگردیده‌اند در شرایطی که این حق قانونی ما بود که از تاریخ و نحوه دادگاهی و چگونگی دادرسی و اتهامات وارده به ایشان اطلاع می‌یافتیم.

در ادامه نامه فرزند مصطفی معرفت آمده است: حالا و با گذشت ۲۰ سال از آمدن پدرم مصطفی معرفت به ایران و رفع هرگونه خطر احتمالی، آیا مفقود الاثر شدن پدرم درسرزمین پدری توجیه پذیر است؟ آیا جرم احتمالی که پدرم مرتکب شده آنقدر بزرگ بوده که تنها با محو هر چه نشانی از او دارد عدالت اجرا می‌شود؟

در خاتمه نامه، فرزند مصطفی معرفت از رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی درخواست نموده تا جهت روشن نمودن وضعیت پدرش و یافتن نشانی از او، وی را یاری دهد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید