خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۴ بهمن ۱۳۹۰, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۱۴ ساعت ۹:۲۸:۴۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ارجاع حکم اعدام غلامرضا خسروی به دیوان عالی کشور

ارجاع حکم اعدام غلامرضا خسروی به دیوان عالی کشور

خبرگزاری هرانا – پرونده غلامرضا خسروی زندانی محکوم به اعدام، به شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور ارجاع شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، پرونده این فعال سیاسی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی پیرعباس به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر عیناً تایید شد.

این زندانی سیاسی در سال ۸۶ در شهرستان رفسنجان توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد. اتهام وی از سوی اطلاعات کرمان کمک مالی به یکی از شبکه های ماهواره ای و جاسوسی اعلام و در آبان سال ۸۷ در شهر رفسنجان محاکمه و به سه سال حبس تعزیری و سه سال حبس قطعی محکوم شد. لازم به ذکر است، سه سال حبس تعلیقی وی در دادگاه تجدید نظر به تعزیری تبدیل شد.

هم زمان شکایتی دیگر علیه او در تهران از طرف وزارت دفاع اقامه و پرونده به تهران منتقل شد و در «بازداشتگاه ۶۴» متعلق به حفاظت اطلاعات وزارت دفاع در سلول‌های انفرادی به مدت ۹ ماه نگهداری شد.

غلامرضا خسروی در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین به مدت ۲۰ ماه نگهداری و با اعمال محدودیت‌های شدید از جمله ممنوعیت ملاقات، حق تماس تلفنی، هواخوری مناسب مواجه بوده است.

این زندانی سیاسی در دوران بازجویی خود جهت اخذ اعترافات تلویزیونی تحت فشار بوده است و این عامل نیز موجب شد که وی به مدت ۴۰ ماه از مدت حبس خود را در سلولهای انفرادی بازداشتگاه های مختلف سپری کند.

گفتنی است وزارت اطلاعات در پی کمبود مستندات پرونده جهت محکوم کردن غلامرضا خسروی به اعدام از فعالیت های وی در دهه ۶۰ استفاده کرده و این در حالی است، که وی در دهه ۶۰ به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده و پس از تحمل حبس در سال ۶۵ از زندان آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید