خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۴ آذر ۱۳۹۰, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۹/۰۴ ساعت ۸:۲۳:۵۱

    خانه  > زندانیان  >  بی خبری از وضعیت دکتر مسعود سپهر، استاد دانشگاه

بی خبری از وضعیت دکتر مسعود سپهر، استاد دانشگاه

خبرگزاری هرانا – با گذشت یک هفته از بازداشت دکتر مسعود سپهر استاد شناخته شده علوم سیاسی دانشگاه آزاد شیراز و عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب، کماکان از وضعیت و سرنوشت این فعال اصلاح طلب استان فارس خبری در دست نیست.

به گزارش تارنمای جرس، با گذشت هشت روز از بازداشت این استاد دانشگاه، وی هیچ تماسی با منزل خود نداشته و خانواده سپهر بشدت نگران وضعیت هستند.

دکتر مسعود سپهر استاد علوم سیاسی و از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب، صبح پنج شنبه ۲۶ آبان در منزل خود دستگیر و به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز معروف به پلاک صد منتقل شد.

طی روزهای گذشته، علاوه بر بیانیه اعتراضی سازمان مجاهدین انقلاب، دانشجویان دانشگاه آزاد شیراز نیز بیانیه ای صادر کرده و خواستار آزادی فوری استاد خود شدند.

 

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • ماده ۹۲ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانی محاکمه نشده باید اجازه داشته باشد بلافاصله خانواده خود را از بازداشت، مراحل محاکمه و از احوال خود مطلع کند. همچنین تمام امکانات مناسب برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان و نیز ملاقات حضوری، با نظارت و با در نظر گرفتن مقررات زندان و حفظ امنیت و نظم زندان، می بایست برای وی مهیا باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید