خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تائید حکم ۳ سال حبس تعزیری فریدون صیدی‌راد، در دادگاه تجدید نظر

تائید حکم ۳ سال حبس تعزیری فریدون صیدی‌راد، در دادگاه تجدید نظر

خبرگزاری هرانا – گزارش‌ها حکایت از آن دارد که حکم سه سال حبس تعزیری فریدون صیدی راد، وبلاگ نویس عینا از سوی دادگاه تجدید استان تهران نظر تایید شد.

به گزارش دانشجونیوز، فریدون صیدی راد صاحب وبلاگ انقلاب سبز اراک و از اعضای فعال ستاد مهدی کروبی در دهمین دوره‌ی انتخابات رباست جمهورری، در روز دهم اسفند ماه سال ۸۹ در تهران بازداشت شد.

بر اساس این گزارش، وی به مدت ۴۳ روز در سلول انفرادی بند دو الف متعلق به سپاه پاسداران نگهداری و سپس به بند ۳۵۰ اوین منتقل شد.

پس از چند ماه بلاتکلیفی سرانجام دادگاه وی در مرداد ماه سال جاری در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه تشکیل شد.

وی در این دادگاه به تحمل سه سال حبس تعزیری به اتهام تبلیغ علیه نظام و شرکت در تشییع جنازه ایت الله منتظری و تجمع اعتراضی عاشورا در اراک محکوم شد.

گفتنی می‌شود صیدی راد در وبلاگ انقلاب سبز اراک به اخبار مربوط به بازداشت فعالین سیاسی استان مرکزی و تجمعات اعتراضی دانشجویان پرداخته و مهم‌ترین فعالیت وی پوشش اخبار کارگری و اعتصابات کارگران در اراک بوده است.

شایان ذکر است که فریدون صیدی راد از دهم اسفند ماه سال گذشته تا کنون به مدت ۸ ماه است که بدون امکان استفاده از مرخصی در زندان اوین به سر می‌برد. و حکم سه سال حبس تعزیری وی پس از ۴ ماه عینا در شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر تایید شده است.

 

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•   بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•   بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می‌باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید