خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ بی‌خبری از وضعیت حمید موذنی، روزنامه نگار بازداشتی

هرانا؛ بی‌خبری از وضعیت حمید موذنی، روزنامه نگار بازداشتی

خبرگزاری هرانا – با گذشت پنج روز از بازداشت حمید موذنی روزنامه نگار بوشهری اطلاعی از وضعیت وی در دست نیست.

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حمید موذنی که توسط ماموران اداره اطلاعات استان بوشهر در محل شورای شهر این استان بازداشت شده است از زمان بازداشت تا کنون هیچ خبری از سلامتی و محل نگهداری‌اش در دست نیست و با وجود تمام پیگیری‌های به عمل آمده، هیچ دلیلی توسط نهاد‌های امنیتی مبنی بر علت بازداشت نامبرده ارائه نشده است. پیش‌تر وی توانسته بود تنها برای دقایقی کوتاه با مادرش صحبت کند.

لازم به ذکر است خانواده وی و دوستان نزدیکش پس از این تماس تلفنی نسبت به سلامتیش به شدت ابراز نگرانی کرده‌اند.

گفتنی است حمید موذنی در انتخابات گذشته در ستاد مهدی کروبی، نامزد دربند دوره دهم ریاست جمهوری فعالیت می‌کرد. او سابقه همکاری با اکثر نشریات مستقل استان بوشهر و همچنین سردبیری هفته نامه‌های محلی همچون «بیرمی» و «آواب بهارستان»، «دریای جنوب» و «سلام جنوب» را در پرونده فعالیت مطبوعاتی خویش دارد.

از وی هم چنین کتاب‌هایی همچون «تاریخ سینما در بوشهر»، «بازنگری انتقادی» به چاپ رسیده است.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • ماده ۹۲ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانی محاکمه نشده باید اجازه داشته باشد بلافاصله خانواده خود را از بازداشت، مراحل محاکمه و از احوال خود مطلع کند. همچنین تمام امکانات مناسب برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان و نیز ملاقات حضوری، با نظارت و با در نظر گرفتن مقررات زندان و حفظ امنیت و نظم زندان، می بایست برای وی مهیا باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید