خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جمع آوری بیش از هشت هزار تجهیزات ماهواره در مازندران

جمع آوری بیش از هشت هزار تجهیزات ماهواره در مازندران

خبرگزاری هرانا – رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی مازندران از کشف و ضبط هشت‌هزار ۶۰۰ قطعه انواع تجهیزات دریافت از ماهوراه در این استان خبرداد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ تقوی با اعلام این خبر افزود: در راستای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با مصادیق ناهنجاری اجتماعی طرح جمع‌آوری ماهواره‌ها در شهرستان‌های استان مازنداران به مرحله اجرا درآمده است.

وی ادامه داد: در همین راستا، ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در سطح شهرستان‌های استان مازنداران، با شناسایی تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات ماهواره و نیز استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آن، با هماهنگی مرجع قضائی بیش از هشت‌هزار و ۶۲۶ دستگاه انواع قطعات و تجهیزات دریافت ماهواره را کشف و ضبط کردند.

تقوی با اشاره به اثرات مخرب استفاده از شبکه‌های مبتذل فرهنگی که موجب از همپاشیدگی بنیان خانواده‌ها می‌شود، این شبکه‌های مبتذل ماهواره‌ای و سایت‌های غیراخلاقی اینترنتی را ابزار جنگ نرم دشمن علیه مردم و کشور اسلامی ایران دانست.

 

 

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
  • بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی : هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
  • ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر : هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
  • بخشی از بند ۲۵ اعلامیه هزاره: آزادی رسانه ها برای اجرای نقش اساسی آنها و نیز حق مردم برای دسترسی به اطلاعات را تضمین کنیم .

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید