خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  ضرب و شتم فعالان مدنی تبریز در زندان و انتقال مجدد آنها به اطلاعات تبریز

ضرب و شتم فعالان مدنی تبریز در زندان و انتقال مجدد آنها به اطلاعات تبریز

خبرگزاری هرانا – گزارش ها از ایران حاکی از آن است که برخی از فعالان مدنی تبریز که در طی چند هفته گذشته به دنبال اعتراضات مردمی به وضعیت دریاچه ارومیه در تبریز بازداشت شده بودند در زندان تبریز توسط ماموران امنیتی ضرب و شتم قرار گرفته اند.

به گزارش دانشجونیوز، پس از آنکه گفته شد که ۱۱۰ تن از معترضین به وضعیت دریاچه ارومیه با وجود وضعیت بد جسمانی آنان و همچنین کمبود فضای بازداشتگاه ها در قرنطینه زندان تبریز در بازداشت به سر می بردند، خبرهای جدید از ضرب و شتم برخی از این زندانیان که در مراسم افطاری فعالان مدنی آذربایجان در تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند، حکایت می کند.

پیش‌تر گفته شد که این ۱۱۰ نفر در بند قرنطینه زندان تبریز نگهداری می‌شوند که این بند فضای کافی برای حضور این تعداد زندانی را ندارد و زندانیان در شرایط بسیار سخت و غیر استانداردی بسر می‌بردند.

در پی این قادر نوروزی، وحید علی مردای و فرزاد مهدوی به شدت دچار آسیب دیدگی شده‌اند و وضعیت جسمی آن‌ها بشدت نگران کننده گزارش شده است.

به دنبال این آسیب دیدگی شکایت این ۳ تن از نحوه برخورد ماموران امنیتی- اطلاعاتی و ضرب و شتم آن‌ها این ۳ فعال مدنی تبریز مجددا به بازداشتگاه وزارت اطلاعات تبریز منتقل شده‌اند که امکان هیچگونه دسترسی به وضعیت ایشان ندارد.

قادر نوروزی، وحید علیمرادی و فرزاد مهدوی به همراه ۲۶ تن دیگر در مراسم افطاری فعالان مدنی آذربایجان بازداشت شده بودند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید