خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۰, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۶/۲۸ ساعت ۱۵:۴۰:۲۴

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ پلمپ دستکم ۱۰ کافی نت و خدمات کامیپوتری در شرق تهران

هرانا؛ پلمپ دستکم ۱۰ کافی نت و خدمات کامیپوتری در شرق تهران

خبرگزاری هرانا – بعد از ظهر روز گذشته ۲۷ شهریورماه پلیس اماکن تهران با مراجعه به کافی نت‌ها و مراکز خدمات دهی کامیپو‌تر در شرق تهران دست کم ۱۰ کافی نت را پلمپ و برخی از ایشان را بازداشت و احضار کردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پلیس اماکن شرق تهران روز گذشته با مراجعه به کافی نت‌ها و خدمات کامیپوتری در خیابان اول پیروزی و خیابان پرستار دست کم ۱۰ کافی نت و مرکز ارائه خدمات کامیپوتری را پلمپ و برخی از وسایل آنرا ضبط کردند.

یک شاهد عینی به گزارشگر هرانا گفت در این حمله سازمان یافته برخی از صاحبان کافی نت‌ها بازداشت و برخی از ایشان نیز به اداره پلیس احضار شدند.

این منبع آگاه همچنین اسامی بازداشت و احضار شدگان را به قرار زیر اعلام کرد: احمد کریمی زند، لطف الله عباسی، امیر (حسین) اقبالی، رحمان محمدی، سالار ستایش، جعفر برزگر، قربانعلی عبدالهی، محمد جواد رحیمی، پوریا مومنی، قاسم سیامندی و…

گفته می‌شود پلیس امکان به بسیاری از کافی نت داران در شرق تهران نیز اخطاریه کتبی ارائه داده است و در صورت عدم رعایت قوانین آن‌ها نیز پلمپ خواهند شد.

اخیرا پلیس امکان و فتا مشترکا در برخورد با کافی نت دارند قوانینی را برای ایشان وضع کرده‌اند که کافی نت داران موظف‌اند اسامی افرادی که از کامیپوتر‌ها استفاده می‌کنند را در دفا‌تر خود یادداشت و به مدت حداقل شش ماه نگهداری کنند هم چنین نصب دوربین مداربسته در کافی نت‌ها نیز الزامی شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید