خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۰, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۶/۲۳ ساعت ۹:۲۵:۲۰

    خانه  > زندانیان  >  اظهارات احمدی‌نژاد در مورد آزادی دو تبعه آمریکایی تکذیب شد

اظهارات احمدی‌نژاد در مورد آزادی دو تبعه آمریکایی تکذیب شد

خبرگزاری هرانا – دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه خبر آزادی دو تبعه آمریکایی را تکذیب کرد.

بر اساس بیانیه‌ای که در خبرگزاری‌های دولتی منتشر شده است «دو تبعه آمریکایی متهم به جاسوسی آزاد نشدند و درخواست وکلای مدافع این دو متهم مبنی بر صدور قرار وثیقه و آزادی آنان در دست بررسی است.»

خبرگزاری رویترز روز گذشته به نقل از شبکه تلویزیونی «ان بی‌سی» گزارش کرد محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران گفته است دو شهروند آمریکایی که به اتهام ورود غیر قانونی به کشور و جاسوسی زندانی هستند، طی دور روز آینده آزاد خواهند شد.

در همین حال خبرگزاری فارس به نقل لز مسعود شفیعی وکیل شین باور و جاش فتال اعلام کرد که شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر دادگاه انقلاب اسلامی با آزادی این دو تبعه آمریکایی با قرار وثیقه نیم میلیون دلاری موافقت کرد.

دستگاه قضایی اما اکنون در بیانیه خود تاکید کرده است که درخواست برای آزادی موقت آن‌ها در دست بررسی است.

در این بیانیه اعلام شد «هرگونه اطلاع رسانی در این زمینه از سوی قوه قضائیه انجام شده و اطلاع رسانی از ناحیه سایر افراد موجه نیست.»

شین بائر، جاش فاتال و ساراد شورد، سی و یکم ژوئیه ۲۰۰۹ در جریان یک کوهپیمایی در مرز ایران و عراق توسط مرزبانان ایرانی دستگیر و سپس از سوی مقامات جمهوری اسلامی به اتهام جاسوسی و ورود غیرقانونی به خاک ایران زندانی شدند. سارا شورد به دلیل ابتلا به بیماری سرطان به قید ۵۰۰ هزار دلار وثیقه از زندان آزاد و به کشورش بازگشت.

وکیل مدافع دو زندانی آمریکایی روز گذشته گفته بود شین بائر و جاش فتال پس از تودیع ودیعه مانند سارا شورد می‌توانند از ایران خارج شوند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید