خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  هاشم خواستاربه قید وثیقه آزاد شد

هاشم خواستاربه قید وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – هاشم خواستار، فعال فرهنگی زندانی، شامگاه پنجشنبه هفدهم شهریور ماه ۱۳۹۰، با گذشت بیش از دو سال حبس، با قرار وثیقه صد میلیون تومانی آزاد شد.

به گزارش جرس، همزمان با آزادیِ این فعال فرهنگی، گروهی از معلمان و فعالان فرهنگی مشهد به استقبال وی رفتند.

هاشم خواستار، معلم ۵۵ ساله مشهدی، تیر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به دو سال حبس تعزیری محکوم شد.

همسر هاشم خواستار به حکم شفاهی ابلاغ شده به ایشان مبنی بر “اقدام علیه امنیت ملی” اشاره کرده و مواردی اتهامی از طرف مقامات امنیتی همچون “کمک به برگزاری مراسم ادوار تحکیم و دانشجویان عضو تحکیم وحدت و ارتباط با اعضای جنبش دانشجویی” را عنوان کرد.

در حکم دادگاه آقای خواستار، فعالیت های صنفی در کانون صنفی معلمان و کمک به فعالین دانشجویی عضو انجمن های اسلامی برای برگزاری مجالس سخنرانی مذهبی علت دو سال حبس غیرقانونی ذکر شده بود.

مهندس سید هاشم خواستار تمامی دو سال زندان را بدون حتی یک روز مرخصی در شرایط سخت زندان وکیل آباد مشهد و در بیماری بسیار آزار دهنده گذراند.

گفتنی است روز چهارم مرداد امسال، که تاریخ آزادی این عضو کانون صنفی معلمان بود، ابتدا قصابی که برای قربانی کردن گوسفند مقابل منزل آنها بود ، بازداشت شد و سپس پرده های مقابل منزل توسط نیروهای امنیتی جمع شد و سپس از آزادی آقای خواستار ممانعت به عمل آمد و در حالیکه از زندان ترخیص شده بود به بازداشتگاه اطلاعات مشهد منتقل شد و به دستور دادستان مشهد در رابطه با نامه ای که بیشتر از ۵ ماه پیش به رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی نوشته بود مجددا بازداشت گردید.

هاشم خواستار در این نامه به وضعیت نامناسب زندان وکیل آباد از نظر بهداشتی، غذایی و تراکم چند برابر ظرفیت زندانیان اشاره کرده بود .

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید