خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ وضعیت حاد جسمی مجتبی احمدی و بی توجهی مسئولان زندان اوین

هرانا؛ وضعیت حاد جسمی مجتبی احمدی و بی توجهی مسئولان زندان اوین

خبرگزاری هرانا – مجتبی (امید) احمدی از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، علی رغم اینکه دچار بیماری پوستی حادی شده، از هرگونه رسیدگی پزشکی محروم مانده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی ملاقاتی که روز دوشنبه خانواده مجتبی احمدی با وی داشتند از وضعیت جسمی بسیار بد فرزندشان مطع شدند.

این زندانی سیاسی دچار بیماری پوستی حادی شده به طوری که تمامی نقاط بدنش مملو از لکه‌های قهوه‌ای و قارچ پوستی شده و به علت خارش مدام پوستش و زخمهای موجود در بدنش در عذاب است.

وی علی رغم پیگیری‌هایش در بند ۳۵۰ و بار‌ها نگارش نامه برای دادستان تهران همواره با رد درخواست رسیدگی مواجه شده و مسئولان تنها گفته‌اند که ما در بهداری متخصص پوست نداریم و کاری برای شما نمی‌توانیم انجام دهیم.

مجتبی (امید) احمدی از اعضای انجمن اشویی ایران است که در اردیبهشت ماه ۸۹ در منزلش توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده و تاکنون بدون هیچ مرخصی و یا ملاقات حضوری در زندان به سر می‌برد و دادستان تهران با درخواستهای ملاقات حضوری که از سوی مادرش ارائه شده مخالفت می‌کند و ایشان نیز به علت مشکلات عدیده قادر به اینکه هر هفته جهت ملاقات کابینی به زندان اوین مراجعه کنند، نیستند.
وی اکنون به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

گفتنی ست این زندانی سیاسی در ملاقات با خانواده‌اش تاکید کرده است که در صورت عدم رسیدگی مسئولان به وضعیت جسمی‌اش دست به اعتصاب غذای نامحدود خواهد زد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید