خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای عاملان تجاوز گروهی در جاده بهشت زهرا

صدور حکم اعدام برای عاملان تجاوز گروهی در جاده بهشت زهرا

خبرگزاری هرانا – پرونده سه مرد افغان که به صورت گروهی به زنی در برابر چشمان شوهرش تعرض کرده بودند، با تایید حکم اعدام، به واحد اجرای احکام سپرده شد.

این سه افغان در تحقیقات مقدماتی علاوه بر تجاوز به شاکی، تعرض به پنج زن دیگر را نیز گردن گرفته و گفته بودند همدست دیگری نیز دارند، اما عضو چهارم این باند که به افغانستان گریخته، هنوز دستگیر نشده است.

به گزارش شرق، این پرونده از روز ۱۴ بهمن سال ۸۸ به جریان افتاد و در آن روز مردی به نام یوسف با مراجعه به کلانتری مصطفی خمینی علیه چهار مرد متجاوز شکایت کرد.

سه متهم دستگیرشده در بازجویی‌ها به جرمشان اقرار کردند و گفتند علاوه بر فرنگیس، پنج زن دیگر را نیز با همین شیوه مورد آزار قرار داده‌اند.

قادر-یکی از متهمان-در اعترافاتش گفت: «ما در ساعات خلوت، کنار جاده می‌ایستادیم و وانمود می‌کردیم بنزین ماشینمان تمام شده است و به کمک احتیاج داریم. ما جلو خودروهایی را می‌گرفتیم که زنان جوان نیز سوار بر آن بودند، بعد با تهدید چاقو نقشه‌مان را عملی می‌کردیم.»

سه متهم در ادامه برای انجام تحقیقات قضایی به شعبه ۷۷ دادگاه کیفری استان تهران معرفی شدند و هیات قضات بعد از برگزاری جلسات بازجویی و محاکمه هر سه مرد را در تجاوز به عنف گناهکار تشخیص دادند و به مرگ محکوم کردند.

این حکم سپس برای بررسی تکمیلی در اختیار قضات شعبه ۱۱ دیوان‌عالی کشور قرار گرفت و قضات این شعبه نیز اعدام مته‌مان را مطابق با قانون تشخیص دادند. به این ترتیب مراحل بعدی نیز طی شد و پرونده صبح دیروز برای به‌دار آویختن سه مرد افغان در اختیار واحد اجرای احکام قرار گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید