خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت نامناسب سورنا هاشمی و علی‌رضا فیرزوی در زندان اوین

وضعیت نامناسب سورنا هاشمی و علی‌رضا فیرزوی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – سورنا هاشمی و علی‌رضا فیروزی، دو فعال دانشجویی، دوران محکومیت خود را در شرایط بسیار نامناسب اندرزگاه هشت زندان اوین و در کنار زندانیان شرور و مجرمان خطرناک می‌گذرانند.

به گزارش بامدادخبر، به دنبال انتقال زندانیان مالی از اندرزگاه هشت به بندی دیگر و جایگزینی آن‌ها با مجرمان خطرناک از زندان قزل‌حصار کرج، وضعیت دو دانشجوی زندانی دانشگاه زنجان در این اندرزگاه نامناسب‌ شده خانوادهٔ این دو نسبت به سلامت جسمی و روانی فرزندانشان ابراز نگرانی می‌کنند.

بر اساس این گزارش، سورنا هاشمی و علی‌رضا فیروزی که از هفتم خردادماه سال جاری برای سپری کردن باقی‌ماندهٔ محکومیت شش ماههٔ خود روانهٔ زندان اوین شده‌اند نزدیک به دو ماه از زمان بازداشت خود را بدون اتاق و تخت در راهروی زندان گذرانده‌اند تا اینکه از چند هفته قبل و به دنبال جابجایی‌های صورت گرفته در اندرزگاه هشت، به یکی از اتاق‌های این اندرزگاه منتقل شدند.

این درحالی است که هم‌زمان با انتقال مجرمان خطرناک شامل محکومان مواد مخدر و قاچاق‌چیان از زندان قزل‌حصار به اندرزگاه هشت، شرایط این بند به مراتب از قبل نامناسب‌تر گردیده به طوری‌که درگیری‌های فیزیکی مداوم این زندانیان که منجر به حضور گارد ضد شورش گردیده و پخش گسترده‌ و آشکار انواع مواد مخدر در میان زندانیان، نگرانی‌ها نسبت به وضعیت سورنا هاشمی و علی‌رضا فیروزی را افزایش داده است.

بر اساس این گزارش، وضعیت نامناسب بهداشتی اندرزگاه هشت همچون قطعی مداوم آب و بالا آمدن فاضلاب دستشویی‌ها و حمام از جمله دیگر موارد مطرح شده از سوی خانوادهٔ این دانشجو می‌باشد.

عضو دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال دانشگاه‌های ایران و علیرضا فیروزی، روزنامه‌نگار و فعال حقوق‌بشر یکی از چند دانشجوی دانشگاه زنجان هستند که در جریان افشای فساد اخلاقی دکتر حسن مددی، معاون دانشجویی دانشگاه زنجان و اعتراضات گستردهٔ دانشجویی این دانشگاه در خردادماه سال ۱۳۸۷ نقش اساسی داشتند و پس از بازداشت یک ماهه در‌‌ همان سال، از سوی دادگاه به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق برگزاری تجمع غیرقانونی» به ترتیب به یک سال و شانزده ماه حبس تعزیری محکوم شدند که این حکم از سوی دادگاه تجدیدنظر به شش ماه حبس تعزیری و شش ماه حبس تعلیقی به مدت پنج سال کاهش پیدا کرد و سرانجام پس از سه سال روز ۷ خردادماه سال جاری به مرحلهٔ اجرا درآمد.

گفتنی است با وجود سیاسی بودن اتهام این دو دانشجوی زندانی، دادستانی زنجان و دادستان تهران تا به امروز از انتقال آن‌ها به بند ۳۵۰ زندان اوین در کنار سایر زندانیان سیاسی ممانعت به عمل آورده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید