خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  تماس تلفنی پروین مخترع، مادر کوهیار گودرزی، از زندان کرمان

تماس تلفنی پروین مخترع، مادر کوهیار گودرزی، از زندان کرمان

خبرگزاری هرانا – پروین مخترع، مادر کوهیار گودرزی فعال حقوق بشر، پس از ده روز بازداشت در تماسی تلفنی از زندان کرمان اعلام کرد که در این زندان در میان زندانیان عادی با جرایمی همچون قتل و مواد مخدر نگه داری می‌شود.

بر اساس گزارش تارنمای کلمه، پروین مخترع در این تماس تلفنی که با یکی از بستگانش صحبت می‌کرده، گفته است که در وضعیت بهداشتی و رفاهی بسیار نامناسبی در این زندان به سر می‌برد.
او همچنین گفته است اتهام‌های توهین به رهبری، تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی به وی تفهیم شده است. مصداق این اتهامات مصاحبه‌های وی عنوان شده است. مصاحبه‌هایی که در زمان زندانی بودن پسرش و برای اطلاع رسانی در خصوص وی انجام داده بود. او همچنین احتمال داده، کوهیار در تهران بازداشت شده و به شدت نیز درباره وضعیت پسرش ابراز نگرانی کرده است.

کوهیار گودرزی، وبلاگ نویس، تک فرزند خانواده است و پدرش نیز در ایران زندگی نمی‌کند. او در حوادث پس از انتخابات بازداشت و به مدت یکسال را در زندان اوین گذراند.

تاکنون نتیجه پی گیری‌ها درباره وضعیت کوهیار گودرزی بی‌نتیجه بوده است. دادستانی تهران نسبت به وضعیت کوهیار گودرزی اظهار بی‌اطلاعی کرده و مسوولان دادستانی خطاب به دوستان کوهیار گفته‌اند که هیچ دستوری برای بازداشت دوباره این فعال حقوق بشر توسط دادستان تهران صادر نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید